warszawski przewodnik

Warszawa – Adventure Warsaw

Proponowane przez przewodników wycieczki po Warszawie wydają się nudne? Zaproś na zwiedzanie stolicy Adventur Warsaw i zakochaj się w mieście pełnym tajemnic i historii.

Wydawać by się mogło, że dla przewodników z Adventure Warsaw, przemierzających stolicę Nysą nie ma rzeczy niemożliwych. Zaprowadzą w nietypowe miejsca z klimatem, opowiedzą ciekawostki o znanych lub nieznanych zabytkach, zapewnią dawkę adrenaliny podczas rozrywkowych wieczorów w Warszawie, zorganizują grę miejską w stylu Barei lub wieczór kawalerski w klimacie PRL-u. Od 2009 roku grupka ludzi z głowami pełnymi pomysłów i miłością do warszawy w sercach zaraża optymizmem i sprawia, że do stolicy chce się wracać. Może tym razem na kolejną wyprawę ich zabytkowym autem?

Dajmy się więc porwać na Warszawską Przygodę, podczas której zwiedzimy stolicę kultowym samochodem – Nysa 522. Pierwszym punktem wycieczki będzie Plac Grzybowskiego, skąd wyruszamy dalej, by poznać ulicę warszawskiego Getta, wytropić ślady przedwojennego miasta i docenić kontrastową, socjalistyczną i nowoczesna architekturę zabudowań. Najważniejsze będą miejsca, gdzie czas się zatrzymał: kamieniczki, kapliczki w bramach, budynki noszące wojenne rany w postaci śladów po kulach. Przewodnicy odkryją przed nami niejedną tajemnicę stolicy, np. nikomu nieznany Pałac w bramie. Stąd pojedziemy dalej, by wylądować na Placu Konstytucji i zwiedzić Pałac Kultury i Nauki. Na koniec Nyska zabierze nas na Pragę: do Konesera, na ulicę Ząbkowską i Brzeską oraz do miejsca, gdzie kiedyś można było kupić wszystko – na Bazar Różyckiego. Wycieczkę zakończy wizyta w muzeum Czar PRL, czyli miejsca, które zabierze nas do M2 z epoki PRL-u. Lunch zjemy w barze mlecznym. Podobno serwowane są tu najlepsze pierogi w Warszawie.

Jeśli interesuje cię epoka polskiego socjalizmu, wybierz się na wycieczkę Czar PRL, podczas której zwiedzisz nie tylko muzeum, ale także: Plac Konstytucji, Dom Partii i wnętrza Pałacu Kultury i Nauki. Do epoki sprzed około 30 lat przeniesie cię także Wieczór PRL – spacer połączony z gra miejską. Z przewodnikami Adventure Warsaw odwiedzisz symbole socjalizmu i najlepsze bary. Do wykonania będziesz miał także szereg tematycznych zadań, np. odczytanie przemówienia Gomółki z trybuny honorowej lub wymianę kartek na cukier w barze. Do wszystkich tych miejsc zawiezie cię zabytkowa Nysa.

Wolisz zwiedzać miasto sam lub z drugą połówką? Skorzystaj z pomocnej dłoni Twojego Prywatnego Anioła, który postara się, abyś pokochał Warszawę i zobaczył to, co cie interesuje. Trasa wycieczki zostanie dobrana indywidualnie. Znajdzie się także coś dla tych, którzy chcieliby dzielić się wrażeniami ze znajomymi. Przejedźcie miasto wzdłuż i wszerz w autobusie „Ogórku” lub  przedwojennym tramwaju. Popłyńcie w rejs po Wiśle lub wybierzcie się na spacer z niespodziankami. Czekać będzie na ciebie warszawski cwaniak, patrol milicji, który skontroluje dokumenty i zaprzyjaźniona pani Halinka, serwująca lokalny specjał.

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(55) "Warszawa przewodnik - warszawski przewodnik - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(31) "Mazowsze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(16) "Agnieszka Banach" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.23171102510129770735147758387029170989990234375) ["lng"]=> float(21.006202694831198840574870700947940349578857421875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Warszawa przewodnik - warszawski przewodnik - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Mazowsze - atrakcje turystyczne

author: Agnieszka Banach

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Warszawa przewodnik - warszawski przewodnik - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Agnieszka Banach

meta_desc: