google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Egipt - lecimy na Marsa -

Mars Alam hotele

Jest to dość nowy kurort, gdzie można jeszcze zobaczyć dziką przyrodę. Niezwykła fauna i flora oraz magia kolorów podwodnego świata przyciągają tu turystów z całego świata. Miejsce to jest szczególnie polecane wszystkim, którzy szukają nowych zakątków Egiptu i uciekają od masowej turystyki w wielkich kurortach. Lecimy na Marsa!

Egipt - lecimy na Marsa - Egipt, plażowanie na Marsie

pixabay.com/mattiaverga

Marsa Alam to miejscowość dobrze znana miłośnikom nurkowania i snorkelingu - ze względu na obecność przepięknych raf koralowych. Są tu także dosjonałe warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Słoneczna pogoda i ciepłe dni (20-30 stopni Celsjusza) zachęcają do plażowania. Warto jednak wieczorem zaopatrzyć się w lekką kurtkę, gdyż w Egpicie temperatury mogą się gwałtownie zmieniać po zachodzie słońca. Nie przeszkadza to jednak cieszyć się nocnym zyciem kurortu.

Jakie plaże są w Marsa Alam?

Kraina ta cechuje się szerokimi i piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem do morza. Ciągną się kilometrami i sprzyjają długim, wieczornym spacerom. Oprócz sportów wodnych, na plażach organizowane są inne rozrywki jak np. beach party, turnieje siatkówki plażowej czy kursy tańca.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

 

Jak poruszać się po Marsa Alam?

Między miejscowościami turystycznymi kursują przez całą dobę minibusy, które są dość tanie i zatrzymują się na życzenie. Przy wysiadaniu wystarczy powiedzieć jedynie „stop” przed miejscem gdzie chcemy się zatrzymać. Popularnym środkiem transportu są również taksówki, jednak cenę należy ustalić przed rozpoczęciem podróży.

Gdzie i jakie pamiątki kupić w Marsa Alam?

Najlepszym miejscem zakupu pamiątek są targowiska, zwane po arabsku sukami, gdzie można tanio kupić najróżniejsze rzeczy. Najczęściej kupowane są papirusy przedstawiające motywy z życia faraonów i egipskich bogów. Często kupowane są przyprawy, wszelakie gatunki herbat, alabaster, drewniane figurki bądź tkane dywany. Cena końcowa zależy często od umiejętności targowania się, choć poniżej pewnej kwoty sprzedawca nie schodzi. Czasem jednak proponuje pierwszą cenę kilkakrotnie wyższą od wartości towaru.

Uderz lekko w białą piłeczkę. Spójrz w górę, ...

Egipt to kraj wyjątkowy, na terenie którego czekają ...

Zamiast spędzić cały pobyt w Egipcie na plaży, ...

Egipt to ulubiony kierunek podróży Polaków. Jeśli i ...

Kair – stolica i największe miasto Egiptu, w ...

https://veturo.pl/article/719/Marsa_Alam_lecimy/