google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najpiękniejsze bazary w Maroko

Maroko bazar

Pełne cudów bazary Agadiru w pełni pokazują piękno i różnorodność Maroka. W tym gwarnym i pełnym życia mieście niejeden turysta zakochał się od pierwszego wejrzenia. Jeśli szukacie miejsca, które w pełni oddaje znaczenie słowa "egzotyka" - Agadir idealnie do niego pasuje.

Najpiękniejsze bazary w MarokoAgdir - najpiekniejsze bazary w Maroko

David-White / Foter / CC BY-SA

 Czerwone i gorące piaski, zielone oazy pełne palm, niepowtarzalne ubiory mieszkańców i karawany wielbłądów to atrakcje poszukiwane przez turystów z całego świata. Te wszystkie elementy można znaleźć w południowym Maroku, którego punktem centralnym jest Agadir od lat wymieniany na turystycznej mapie świata obok najważniejszych kurortów Tajlandii, Meksyku czy Kuby. Miasto zostało zbudowane jako nowoczesny, nadmorski kurort osłonięty prześliczną zatoką, wzdłuż której rozciąga się bajeczna plaża idealnie nadająca się do wielogodzinnego wypoczynku.

 

 

Agadir był niegdyś spokojnym portem handlowym, z którego wywożono trzcinę cukrową i bawełnę, a obecnie jest największym ośrodkiem turystycznym z lśniąco białymi domami, przestronnymi alejami i bulwarami, położonym tuż przed Saharą Zachodnią na południowym wybrzeżu Maroka. W mieście nie ma zabytków, gdyż poważnie ucierpiało podczas trzęsienia ziemi. W konsekwencji tego zaprojektowano wspaniałe centrum turystyczne z nowoczesną architekturą spełniającą oczekiwania najbardziej wymagających turystów.W samym mieście pomimo braku zabytków nie można się nudzić. Spacer po sympatycznym deptaku wzbogaca wizyta w Musee du Patrimoine Amzighe, w którym można zobaczyć między innymi jak wyglądały zabytki przed trzęsieniem ziemi oraz zapoznać się z historią berberyjskich plemion z okolic. Turyści z dziećmi z pewnością spędzą miłe chwile w Vallee des Oiseaux – wyschniętym korycie rzeki, gdzie urządzono park z wolierami dla ptaków, zagrodami dla zwierząt i placem zabaw. Poszukiwacze pamiątek mogą z powodzeniem wybrać się na Marche Central – targ miejski, na którym poznają lokalny folklor i znajdą ciekawe przedmioty uświetniające ich podróżniczą kolekcję. Chociaż ceny w Maroku nie są niskie warto znaleźć jakiś drobny, wyszukany prezent.

Idealną osłoną przed upałami i miejscem świetnie nadającym się do wypoczynku po plażowaniu i zakupach jest Jardin de Olhao – park, na którego terenie można zobaczyć mury i domy wybudowane w tradycyjnym, marokańskim stylu. Dzieci będą mogły spędzić miło czas na placu zabaw, a dorośli po konsumpcji lokalnych specjałów w przytulnej restauracji mają szansę zmierzyć się z wystawą sztuki współczesnej, schowaną w małej galerii. Do tradycyjnych wzorców nawiązuje meczet Muhammada V, na który można spojrzeć idąc po świeże owoce na wielkie targowisko Suk al-Ahad.

Specjalnie dla turystów powstała niezwykła dzielnica La Medina d'Agadir z mnóstwem stylizowanych domów i rękodzielniczych warsztatów oferujących wymarzone pamiątki. Świeże ryby sprzedawane przez rybaków i serwowane z grilla można kupić w lokalnym porcie, gdzie cumują godne uwagi kolorowe kutry i łodzie rybackie. Turyści zainteresowani historią powinni odwiedzić Kazabę – ruiny w postaci okazałych murów i łuku wejściowego, przypominające o dawnej świetności miasta. Można tam pojechać chociażby po to, żeby zrobić pamiątkowe zdjęcie – z tego urokliwego miejsca rozciąga się wspaniały widok na miasto z imponującymi wzniesieniami masywu Antyatlasu w tle.

Do Agadiru warto przyjechać jeszcze z kilku powodów. Dla turystów z dziećmi najważniejszym z nich jest kilkukilometrowa plaża w spokojnej i malowniczej zatoce oraz bezpieczny, nastawiony na turystów kurort. Drugim powodem jest przyjazny klimat, w którym liczba nasłonecznionych dni w roku przekracza 300. W styczniu – najchłodniejszym miesiącu temperatury dzienne wynoszą około 20ºC, a w okresie od czerwca do października sięgają średnio 27ºC. Po trzecie Agadir to doskonała baza wypadowa do zwiedzania całego południa i najbliższych okolic, w których ciekawych zabytków również nie brakuje.

Bez wątpienia największą atrakcją kurortu jest jednak plaża, na której panują idealne warunki do wypoczynku, gdyż dzięki zatoce jest osłonięta od hulających wiatrów i fal rozbijających się o wybrzeże. Piasek jest drobny i czysty, a nabrzeże patrolowane przez ratowników i policję. Jak przystało na idealne do plażowania miejsce w pobliżu nie zabraknie rozmaitych kawiarni, barów i restauracji, a wypożyczalnie sprzętu zapewniają dostęp do wszystkich dyscyplin sportowych związanych z wodą. Turyści, którzy szukają spokoju mogą z powodzeniem wypoczywać na prywatnych odcinkach plaż dostępnych przy hotelach i klubach. W Agadirze nie zabraknie również rozrywki, w kurorcie można praktycznie zwiedzać niezliczone kluby nocne i bary przygotowane na obsługę turystyczną oraz bawić się do rana w dyskotekach zgromadzonych w centrum miasta.

.

Maroko to kraj, który przyciąga bogatą różnorodnością zarówno ...

Podczas pobytu w Maroko można zwiedzić kilka ciekawych ...

Dla Europejczyków to okazja do poznania nieodległego orientu. ...

O stolicy Maroka mówi się, że jest przede ...

Turystyczny lider Maroka, który według wielu turystów pod ...

https://veturo.pl/article/724/maroko-egzotyczny-agadir/