hotel w drzewach

Hotel w drzewach?

Pragnienie odcięcia się od rzeczywistości i powrotu w lata dziecinne, kiedy troski były niewielkie, a myśli zapełniały nam jedynie wizje niesamowitych przygód, mogą powrócić. Wystarczy wybrać się do Nałęczowa i spędzić noc w koronach drzew.

Minęło kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat, od kiedy byliśmy dziećmi i marzyliśmy o własnej kryjówce. Daleko od dorosłych a bliżej przygód miał stanąć wymarzony domek na drzewie. Wspomnienia o tych beztroskich latach zostaną przywołane w Nałęczowie, gdzie powstał pierwszy w Polsce hotel „W drzewach”. Do dyspozycji gości są trzy apartamenty: Grab, Sosna oraz Jodła. Ich nazwy pochodzą od drzew, na których się znajdują. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub samemu poczuć się jak dziecko.

Domki z przepięknymi widokami na wąwóz i ogród przy pensjonacie są niewielkie, ale komfortowe i stworzone z myślą o wszystkich potrzebach gości. Właścicielom zależy, aby przestrzeń stała się miejscem relaksu, wypoczynku i wyciszenia. Nie trzeba martwić się o poranny posiłek. Codziennie pod drzwi zostanie dostarczony koszyk piknikowy ze śniadaniem, które możemy zjeść na jednym z tarasów. Co jeszcze?

Twórcy wykorzystali wszelkie sposoby, aby podkreślić niesamowite usytuowanie apartamentów. Przy każdym z nich znajduje się co najmniej jeden taras, z którego można podziwiać otaczającą pensjonat przyrodę. Do środka można dostać się po schodkach, które zawieszone są nad urwiskiem. Ponadto, każdy domek ma duże okna sufitowe oraz przeszkloną część ścian tak, aby można było obserwować okolicę nie wychodząc na zewnątrz. Z tego względu – niezależnie od pory dnia, roku oraz pogody – domki „W drzewach” zawsze są miejscem niesamowitym. Właściciele zadbali o to, aby w każdym domku znalazł się, tzw. „niezbędnik pobytu w drzewach”, czyli półka z księgozbiorem literatury światowej.

Wszystkie domki zawieszone są około 2 do 4 metrów nad ziemią. Mają powierzchnię około 20 m² i są w pełni wyposażone. Goście znajdą również dobrej jakości lornetkę, dzięki której będą mogli podziwiać uroki nałęczowskich wąwozów. Domki pomieszczą od 2 do 4 osób, więc będą idealnym miejscem na wypad we dwoje lub wakacje z rodziną.

Nietypowy pomysł hotelu, którego apartamenty będą zawieszone kilka metrów nad ziemią na drzewach jest pomysłem młodego małżeństwa, Jakuba i Małgorzaty Fraszki. Współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej projekt, wpisał się w program „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”. Opracowaniem wstępnego projektu pensjonatu zajął się Piotr Jakubowski. Właściciele planują kolejne inwestycje na terenie hotelu:
Plan realny na najbliższy rok to budowa placu zabaw dla dzieci. Oczywiście z domkiem wysoko na drzewie. Bo od tego się zaczęło.. Zanim powstała idea domów w koronach drzew na wynajem, szukaliśmy domku na drzewie dla naszego syna – Franka. I sauna. Z dużymi przeszkleniami i widokami na podświetlone nocą drzewa – mówi właścicielka, Małgorzata Fraszka. Przyznaje ona również, że marzenia o rozwoju tego niezwykłego miejsca sięgają dalej, ale zależą również od uzyskania niezbędnych pozwoleń: 
Na kolejne lata planujemy –  jeśli będziemy mogli liczyć na przychylność gminy Nałęczów –  budowę kompleksu edukacyjnego z parkiem linowym i ścieżkami edukacyjnymi w koronach drzew. Do tego podwieszane na drzewach namioty.. A jeśli starczy nam życia i zapału, to podniebne bistro.. To znaczy bistro na ziemi, ale stoliki dla Gości umieszczone na małych tarasach na drzewach.

Hotel „W drzewach” znajduje się w Nałęczowie przy ulicy Klonowej 2. Jest pierwszym tego typu projektem, który został zrealizowany w Polsce. Ceny za noc w domkach wahają się od 240 do 390 zł za noc.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(72) "Nałęczów- atrakcje Nałęczowa - Hotel w drzewach - poleca Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(155) "W Nałęczowie można spędzić noc w nietypowym hotelu. Veturo.pl zaprasza na nocleg w koronach drzew. Poznaj to ciekawe miejsce i atrakcję turystyczną." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(16) "Agnieszka Banach" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.15124513395100080970223643817007541656494140625) ["lng"]=> float(23.433837890625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Nałęczów- atrakcje Nałęczowa - Hotel w drzewach - poleca Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: W Nałęczowie można spędzić noc w nietypowym hotelu. Veturo.pl zaprasza na nocleg w koronach drzew. Poznaj to ciekawe miejsce i atrakcję turystyczną.

watermark:

interesting_places:

author: Agnieszka Banach

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Nałęczów- atrakcje Nałęczowa - Hotel w drzewach - poleca Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: W Nałęczowie można spędzić noc w nietypowym hotelu. Veturo.pl zaprasza na nocleg w koronach drzew. Poznaj to ciekawe miejsce i atrakcję turystyczną.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Agnieszka Banach

meta_desc: W Nałęczowie można spędzić noc w nietypowym hotelu. Veturo.pl zaprasza na nocleg w koronach drzew. Poznaj to ciekawe miejsce i atrakcję turystyczną.