Lanzarote

Lanzarote – atrakcje turystyczne

Lanzarote - Światowy Rezerwat Biosfery, Wyspa stu wulkanów, Wyspa zielonych okiennic - ma wiele nazw, a każda z nich kryje w sobie ciekawostkę lub tejemnicę. Chcesz je poznać?  

Stolicą i największym miastem wyspy jest Arracife położone na wschodnim wybrzeżu. Powstało w XV w. podczas podbojów hiszpańskich i przez wiele lat pozostawało niedużą wioską rybacką, jednak po podbojach Nowego Świata stało się idealnym, choć niewielkim portem przeładunkowym. Pod koniec XVI w. miasto zostało splądrowane i prawie całkowicie zniszczone podczas ataku piratów i dopiero po kilkunastu latach odbudowy zaczęło wracać do dawnej świetności. Dziś jest to nowoczesna metropolia i jedyne miejsce na wyspie z wysoką zabudową. Znajduje się tu port towarowy i pasażerski, a na południe od miasta mieści się międzynarodowe lotnisko pod tą samą nazwą. Arracife posiada sztuczną, miejską plażę ze złotym piaskiem, wzdłuż, której ciągnie się promenada ze sklepami i licznymi tawernami. Jest tu też wiele hoteli o różnym standardzie.

Odwiedzając wyspę warto wybrać się na wyprawę poza stolicę. Oto kilka pomysłów.

Costa Teguise – jest jednym z głównych kurortów wakacyjnych wyspy położonym na północny wschód od Arracife, który poza znakomitymi warunkami do uprawiania sportów wodnych posiada jeszcze Aqua Park, 18-dołkowe pole golfowe, wiele restauracji i sklepów z pamiątkami. Znajdują się tutaj 4 plaże: największa Las Cucharas ze złotym piaskiem i osłonięta falochronem – raj dla miłośników windsurfingu, niewielka Los Charcos z jasnym piaskiem, piaszczysto-żwirowa El Jabilillo i Bastian – również piaszczysto-żwirowa.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Puerto del Carmen – tętniący życiem kurort na południe od Arracife z dwiema dużymi, piaszczystymi plażami, wieloma hotelami o różnym standardzie, barami, tawernami i sklepami.

Playa Blanca – jak sama nazwa wskazuje, najbardziej charakterystyczną cechą kurortu jest biała plaża. Jest to jeden z większych kurortów południowej zatoki z wieloma hotelami różnej klasy, nowoczesnym portem jachtowym i licznymi sklepikami oraz tawernami.

Las Coloradas – niewielka miejscowość turystyczna z dużym portem jachtowym, wieloma hotelami, restauracjami i niewielkim, wąskim odcinkiem ciemnej plaży. Jednak na wschód za miastem znajdują się malownicze, złote plaże i liczne kameralne zatoczki dostępne od strony morza i osłonięte kolorowymi skałami wulkanicznymi.

El Golfo – niewielka miejscowość zachodniego wybrzeża z piaszczysto-żwirową, ciemną plażą i kilkoma, niewielkimi hotelami o różnym standardzie. Jest tu bardzo cicho, co sprawia, że najczęściej odpoczywają tu osoby chcące odpocząć od zgiełku miasta. Na południe od El Golfo znajduje się zatoka z ciemnym, delikatnym piaskiem i zielonym jeziorkiem lagunowym, które jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc wyspy.

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(18) "atrakcje Lanzarote" ["meta_title"]=> string(61) "Lanzarote - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(164) "Lanzarote - Światowy Rezerwat Biosfery, Wyspa stu wulkanów, Wyspa zielonych okiennic - ma wiele nazw, a każda z nich kryje w sobie ciekawostkę lub tejemnicę. " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(28.99661046258059826641328982077538967132568359375) ["lng"]=> float(-13.6010742168566007848085064324550330638885498046875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "ESP" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: atrakcje Lanzarote

meta_title: Lanzarote - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Lanzarote - Światowy Rezerwat Biosfery, Wyspa stu wulkanów, Wyspa zielonych okiennic - ma wiele nazw, a każda z nich kryje w sobie ciekawostkę lub tejemnicę.

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Lanzarote - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Lanzarote - Światowy Rezerwat Biosfery, Wyspa stu wulkanów, Wyspa zielonych okiennic - ma wiele nazw, a każda z nich kryje w sobie ciekawostkę lub tejemnicę.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Lanzarote - Światowy Rezerwat Biosfery, Wyspa stu wulkanów, Wyspa zielonych okiennic - ma wiele nazw, a każda z nich kryje w sobie ciekawostkę lub tejemnicę.