Room Escape - Warszawa

Pokój-zagadka

Szalony naukowiec zamyka nas w swoim laboratorium. Musimy w godzinę rozwiązać jego zagadki, aby się wydostać. Czy uda nam się uciec z pokoju?

To nie opis horroru lub zły sen, ale jedno z miejsc na rozrywkowej mapie Warszawy, czyli Room Escape. Specjalnie zaaranżowane pokoje – m.in. laboratorium – przenoszą uczestników zabawy w świat gier typu escape the room”, inspirowanych książkami Agathy Christie. Niczym Herkules Poirot – główny bohater kryminałów pisarki – rozwiązywać możemy zagadki, które stopniowo doprowadzą nas do wyjścia ze specjalnie zaaranżowanego pokoju. Uciekamy, choć w świecie Indiany Jonesa, mrocznej Piwnicy lub Laboratorium zostaliśmy zamknięci na własne życzenie.

Rafał Wiśniewski, pomysłodawca Room Escape na pytanie o inspirację do stworzenia tak oryginalnego miejsca odpowiada: „Za ten pomysł powinienem podziękować mojemu młodszemu bratu. W dzieciństwie największą frajdę sprawiało mu szukanie prezentu ode mnie, nie zaś sam podarunek. Aby go znaleźć musiał odczytać szereg wskazówek i rozwiązać zagadki, które dla niego przygotowałem. Cała zabawa trwała 2-3 godziny, a emocje, jakie jej towarzyszyły były bezcenne. To spostrzeżenie w połączeniu z uczestnictwem w grach typu »escape the room« podczas moich licznych podróży po Azji zaowocowały pomysłem podarowania ludziom takich właśnie przeżyć”.

W samej Warszawie jest już kilka miejsc, gdzie zagramy w tego typu gry. O niektórych pisaliśmy już na Veturo.pl. Czym wyróżnia się Room Escape? Przede wszystkim wielkością pomieszczeń, oryginalnie zaaranżowaną przestrzenią i nietuzinkowymi rozwiązaniami technicznymi. Pomysłodawcy przyznają, że przy tworzeniu miejsca użyto aż 0,5 kilometra kabli. Nowością jest również to, że każdy ruch gracza śledzi tutaj czujne oko kamery. Dzięki temu można czuć się naprawdę bezpiecznie. Do wyboru mamy więc trzy precyzyjnie zaprojektowane pokoje. Można zgubić się w mrokach Piwnicy, przeżyć przygodę w stylu Indiany Jonesa lub dowiedzieć się, co nowego odkrył szalony naukowiec w swym Laboratorium. W klimat każdej przestrzeni przenosi drużynę wprowadzenie, które poprzedza każdą wejście do pokoju. Animatorzy Room Escape wyjaśniają także reguły gry. Zastanów się: czy dasz zamknąć się w tajemniczym pomieszczeniu? Czy zaufasz swoim towarzyszom i własnym umiejętnościom logicznego myślenia? Czy podejmiesz wyzwanie? Na oficjalnej stronie gry przeczytać można opinie osób, które przeżyły już przygodę z Room Escape. Powtarzają się określenia: niesamowite, niezapomniane, genialne. Czas więc na nowe doświadczenie.

Skoro już mowa o czasie, to pomówmy o zasadach. Na wydostanie się z pokoju masz tylko 60 minut. Niektórzy pomyślą, ze to za dużo, bo przecież wystarczy znaleźć schowany klucz, włożyć go do dziurki i uciec. Projektanci Room Escape zadbali jednak o to, aby nie było to takie proste. Na uczestników gry czeka szereg zadań, które wymagać będą logicznego i kreatywnego myślenia. Rozwiązanie każdego z nich będzie prowadziło do kolejnego. Ciąg wskazówek i poprawnie wykonanych czynności doprowadzi nas wreszcie do klucza. Podarowana nam na początku godzina już nie wydaje się stratą czasu. Minuty lecą, zegar tyka, a adrenalina rośnie! Możesz polegać tylko na sobie lub pomocnej dłoni towarzyszy. Dobrze się zastanów, kogo zaprosisz do udziału. Interakcja i komunikacja między wami będzie odgrywała kluczową rolę w dojściu do rozwiązania.

Room Escape mieści się w samym centrum Warszawy w pobliżu metra Politechnika przy ul. Śniadeckich 1/15. Lokal otwarty jest 7 dni w tygodniu w godzinach 9:30 – 21:30. W zabawie może wziąć udział od 2 do 5 osób. Rezerwacji można dokonać poprzez oficjalną stronę internetową lub nabyć w formie vouchera ważnego przez 3 miesiące. Koszt zabawy liczony jest od liczby wynajętych pokoi, nie od ilości zawodników, biorących udział w zabawie. Uzależniony jest on także od terminu i godziny. Najmniej zapłacimy, jeśli do Room Escape wybierzemy się w dzień powszedni do godziny 15. Gra kosztować będzie wtedy 150 zł. Po godzinie 15 oraz w weekendy koszt udziału to 180 zł. W zabawie mogą wziąć udział dorośli oraz dzieci powyżej dziesiątego roku życia pod opieką rodzica lub animatora Room Escape. Gra przeznaczona jest dla grupy od 2 do 5 osób.

 

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(52) "Room Escape - Warszawa atrakcje Warszawy - veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(141) "W Warszawie jest już kilka miejsc, gdzie można zagrać w tego typu gry. O niektórych pisaliśmy już na Veturo.pl. Poczytaj o Room Escape" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(31) "Mazowsze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(16) "Agnieszka Banach" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.23553754257410020045426790602505207061767578125) ["lng"]=> float(21.00860595411030118384587694890797138214111328125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Room Escape - Warszawa atrakcje Warszawy - veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: W Warszawie jest już kilka miejsc, gdzie można zagrać w tego typu gry. O niektórych pisaliśmy już na Veturo.pl. Poczytaj o Room Escape

watermark:

interesting_places: Mazowsze - atrakcje turystyczne

author: Agnieszka Banach

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Room Escape - Warszawa atrakcje Warszawy - veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: W Warszawie jest już kilka miejsc, gdzie można zagrać w tego typu gry. O niektórych pisaliśmy już na Veturo.pl. Poczytaj o Room Escape

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Agnieszka Banach

meta_desc: W Warszawie jest już kilka miejsc, gdzie można zagrać w tego typu gry. O niektórych pisaliśmy już na Veturo.pl. Poczytaj o Room Escape