google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Nakło otwarte na wodniaków

W Nakle nad Notecią otworzono przystań portową z rozbudowaną bazą turystyczną.

Nakło otwarte na wodniaków

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Miasto w województwie kujawsko-pomorskim ma wreszcie szansę zaistnieć na wodniackiej mapie Polski. Miłośnicy turystyki wodnej z radością przyjmą fakt, że w październiku 2014 r. zakończono tam budowę przystani wodnej wraz z zapleczem turystycznym, a w grudniu nastąpiło jej oficjalne otwarcie.

Budowa kompleksu portowego trwała cztery lata i przebiegała w dwóch etapach. W czasie pierwszego skoncentrowano się na budowie basenu portowego. Basen ma ponad 10 tys. m kw. i może pomieścić maksimum trzydzieści jednostek pływających o wadze do 5 ton.

Drugi etap poświęcony był budowie naziemnej infrastruktury portowej. W ciągu ostatnich dwóch lat powstał budynek, w którym znajdują się pomieszczenia administracyjne (takie jak bosmanat i kapitanat portu, warsztat szkutniczy) i przeznaczone dla turystów, m.in. ogólnodostępne sanitariaty i prysznice, wypożyczalnia kajaków, pomieszczenia do ładowania akumulatorów, pięć dwuosobowych pokoi z łazienkami, a także pokój do przygotowywania posiłków.

Atrakcyjniejszymi dla turystów uczyniono również tereny wokół portu: zbudowano boiska do piłki siatkowej i plac zabaw dla dzieci. Dzięki postawionemu w pobliżu parku mini polu namiotowemu, będzie tu można również przenocować.

Port usytuowany jest w pobliżu bulwaru miejskiego, blisko jest więc do innych atrakcji miasta.

- Tu niedawno były łąki i chaszcze, a teraz jest przystań. Wierzę, że stanie się ona perłą powiatu nakielskiego – powiedział w czasie uroczystego otwarcia starosta Nakła Tomasz Miłowski. W grudniowej uroczystości, ze względu na aurę pogodową, nie brali udziału wodniacy. Starosta zapowiedział jednak, że na wiosnę port będzie hucznie otwarty jeszcze raz, już w udziałem tych, którzy będą z niego korzystać, a więc kajakarzy i żeglarzy.

Do pełni szczęścia brakuje już tylko dróg wodnych z prawdziwego zdarzenia – na razie żeglowność tras nie pozwala na to, by ruch na rzece mógł odbywać się w takim stopniu w jakim życzyliby sobie tego gospodarze mariny.

Kobiety, piwo i ogniste kule. Most, który powinien ...

W serii "dziwne muzea" absolutnie wybuchowe muzeum techniki ...

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy to zielona enklawa w ...

Od historii mydła po ogród pełen motyli kujawska ...

sport

https://veturo.pl/article/780/naklo-otwarte-na-wodniakow/