Arena Wspinaczkowa Makak

Wspinaczkowe centrum Polski

W Warszawie otwarto największą w kraju ściankę wspinaczkową – The Northface Makak Arena.

Miłośnikom wspinaczki, highline’u i slackline’u przybyła w stolicy nie lada atrakcja – halowa ścianka wspinaczkowa The Northface Makak Arena, przy pomocy której można oddawać się swoim ulubionym dyscyplinom na wysokościach.

Znajdująca się na terenie dawnych zakładów Norblin hala to największa konstrukcja tego typu w Polsce. Obiekt ma 1000 m kw. i 19 m wysokości. Na ścianie wytyczono 130 dróg dla amatorów wspinania. Szlaki poprowadzone są w „pionie, zacięciu, połogu i po filarze”. Najdłuższa z nich, 30-metrowa trasa, usytuowana jest w przewieszeniu znajdującym się na całej szerokości sali.

Co ważne, odpowiednie dla siebie trasy znajdą tu zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane (poziom trudności waha się od 4 do 8a+ we francuskiej skali wspinaczkowej).

Z obiektu mogą też korzystać amatorzy chodzenia po linie (highline’u) i linowych akrobacji (slackline’u). Kilkanaście metrów nad ziemią znajduje się 27-metrowa lina do highline’u. To jedyna jaka znajduje się na halowych ściankach wspinaczkowych w Warszawie. Dla mniej zaawansowanych jest też mini highline z górną asekuracją. Powietrzni akrobaci mogą za to spróbować swoich sił na slackracku o długości 4 m.

Niebawem halę będą mogli odwiedzić również amatorzy boulderowania, czyli wspinaczki bez asekuracji (przed bolesnymi upadkami chronić ich będą grube materace).

Makak Arena umożliwia odwiedzającym nie tylko oddawanie się ulubionym sportom, ale również naukę wspinaczki. -Zależy nam na tym, by Warszawa stała się wspinaczkową stolicą Polski, dlatego szczególny nacisk kładziemy na szkolenie najmłodszych. Stwarzamy im możliwość profesjonalnego treningu, startu w zawodach, a także udziału w obozach i szkoleniach – mówi Tomasz Majchrzak, instruktor. W hali już działają sekcje sportowe i rekreacyjne dla młodszych i starszych, odbywają się mają też warsztaty wspinaczkowe.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(33) "Ścianka wspinaczkowa w Warszawie" ["meta_title"]=> string(118) "Wspinaczkowe centrum Polski - The Northface Makak Arena, Atrakcje w Warszawie, Atrakcje sportowe, Podróże, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(31) "Mazowsze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(20) "Małgorzata Misiurek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.22196688294639699279287015087902545928955078125) ["lng"]=> float(21.030395549584699921297215041704475879669189453125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Ścianka wspinaczkowa w Warszawie

meta_title: Wspinaczkowe centrum Polski - The Northface Makak Arena, Atrakcje w Warszawie, Atrakcje sportowe, Podróże, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Mazowsze - atrakcje turystyczne

author: Małgorzata Misiurek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wspinaczkowe centrum Polski - The Northface Makak Arena, Atrakcje w Warszawie, Atrakcje sportowe, Podróże, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Małgorzata Misiurek

meta_desc: