google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wrocław - atrakcje turystyczne - mostek czarownic

Wrocławski Mostek Czarownic to nie tylko miejsce, gdzie rzekomo możemy spotkać wiedźmy, ale przede wszystkim jeden z najlepszych punktów widokowych w mieście.

Wrocław - atrakcje turystyczne - mostek czarownicNa tropie wrocławskich wiedźm

© whitelook/Fotolia.com

Katedra Świętej Marii Magdaleny mieści się nieopodal rynku, pomiędzy ulicami Łaciarską i Szewską. To właśnie dwie wieże tej katedry łączy ceglana kładka nazywana od pokoleń Mostkiem Czarownic (lub Mostkiem Pokutnic). Warto odwiedzić świątynię, nie tylko aby obejrzeć ciekawą wystawę na jej temat, ale również po to, by poszukać wrocławskich wiedźm.

Wystarczy wspiąć się na wieżę. Kroków do pokonania jest wiele, ale za to widokz Mostku Czarownic rozciąga się daleko. Wrocław z tej wysokości wygląda malowniczo – z jednej strony widzimy ratuszowe wieże, z drugiej Ostrów Tumski. Miłośnik historii, który wdrapie się na wieżę, może pomyśleć o koncertach odgrywanych w tym miejscu w przeszłości przez orkiestrę, o pokazie fajerwerków z okazji urodzin cesarza Wilhema I i pożarze, który w 1887 roku unicestwił mostek po raz pierwszy. Drugi raz odbudowany most uległ zniszczeniu 17 maja 1945, kiedy to, jak podają źródła, nieopodal katedry wybuchła mina. Współcześni wrocławianie pamiętają nie tak dawną odbudowę (na przełomie wieków).

Miłośnik legend być może usłyszy także głos czarownicy Tekli, która za karę za swe lenistwo i czynione zło, musi sprzątać to miejsce do czasu, aż wspomniane zło i lenistwo zostaną na świecie wyplenione. Podobno snują się tutaj dusze kobiet, które nie chciały wyjść za mąż i ograniczyć do domu i dzieci. Za to, że za życia bawiły się i flirtowały, muszą zamiatać kładkę po dziś dzień. Ludzie mówią, że matki naiwnych i lekkomyślnych córek przyprowadzały je tutaj, by wsłuchały się w głosy pokutujących i zastanowiły nad tym, co czynią. Inna legenda mówi, że to dusze umarłych w mieście podróżnych błąkają się na wysokości 45 m (tam mieści się mostek). Warto wdrapać się na wieżę, wejść na mostek i samemu sprawdzić, czy usłyszymy skargi wiedźm.

Przyjeżdżający do Wrocławia turyści mogą być zdziwieni potrawą, ...

Położony na Dolnym Śląsku Wrocław jest miastem licznie ...

We Wrocławiu jest wiele fascynujących miejsc, jednak największe ...

Co roku 25 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień ...

Wrocław, jak przystało na miasto odwiedzane przez rzesze ...

Wrocław jest miastem niezmiennie uwielbianym przez turystów. Przybywają ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/8/wroclaw-cna-tropie-wiedzmiekawe-miejsca-/