Plaże w Dubaju

Plaża to kluczowy element w wyborze urlopu. Jakie są w najbogatszym kraju świata? Naturalne? Sztuczne? Wszystko zależy od regionu, do którego się wybierzemy. Miejskie plaże Dubaje, czy spokój wód Fujairah?

Jakie plaże są w Dubaju?
Obok ekskluzywnych hoteli, plaże to główny czynnik przyciągający turystów do Dubaju. Szerokie wybrzeże z drobnym, białym piaskiem rozciąga się na długości kilkudziesięciu kilometrów i nieustannie rośnie wraz z miejską zabudową. Plaże pełne są rozmaitych udogodnień w postaci parasoli, leżaków, pryszniców, niezliczonej ilości wypożyczalni sprzętów wodnych, tawern i barów serwujących drinki z palmami. Z racji tego, że przy nabrzeżu wznoszą się setki hoteli, większość z nich ma prywatny dostęp do plaż, niemniej kąpieliska bardzo często za niewielką opłatą są udostępniane wszystkim turystom. Najwięcej ogólnodostępnych, publicznych plaż znajduje się między Portem Raszid a Dżebel Ali. Najpopularniejszym miejscem kąpielowym jest wymarzona Jumeirah Open Beach prezentowana najczęściej na wakacyjnych widokówkach. Wiele odcinków sąsiaduje z ocienionymi ogrodami i miejscami piknikowymi, w których można skorzystać z udostępnionego grilla i we własnym zakresie wykorzystać porę lunchu. Wśród miłośników adrenaliny najbardziej znana jest Kite Beach idealna do uprawiania sportów wodnych, gdy panują korzystne warunki wietrzne. W sąsiedztwie słynnego hotelu Burdż Al Arab znajduje się uwielbiana przez surferów Sunset Beach. Plaża nie jest ograniczona przez falochrony, tak jak większość plaż w Dubaju, przez co panują na niej idealne warunki do surfowania. Przyjemnym kąpieliskiem jest także położona na południowy-zachód publiczna plaża w dzielnicy Dubaj Marina. Prawdziwym rajem dla turystów są wyśnione plaże z aksamitnym piaseczkiem, ocienione palmami i oferujące wiele atrakcji stworzone z myślą o turystach na „palmowych wyspach”.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(78) "Zjednoczone Emiraty Arabskie - Plaże, Wakacje, Atrakcje, Podróże, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(96) "Plaże w Emiratach Arabskich - dowiedz się na veturo.pl jak i gdzie dobrze wypocząć na plaży" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(15) "mat. promocyjne" ["latlng"]=> array(12) { ["address"]=> string(74) "7 25 St - Umm Suqeim - Umm Suqeim 3 - Dubai - Zjednoczone Emiraty Arabskie" ["lat"]=> float(25.136490354671412461584623088128864765167236328125) ["lng"]=> float(55.1897586300781171075868769548833370208740234375) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJ839OylNqXz4RUNLJmEPjlWE" ["street_number"]=> string(1) "7" ["street_name"]=> string(9) "25 Street" ["street_name_short"]=> string(5) "25 St" ["city"]=> string(5) "Dubai" ["state"]=> string(5) "Dubai" ["country"]=> string(28) "Zjednoczone Emiraty Arabskie" ["country_short"]=> string(2) "AE" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(81) "https://www.youtube.com/embed/vXVClRozC78?list=PLmRxIfpa5duV8UtHd2BIBQCtRYMTpwia8" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "ZEA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Zjednoczone Emiraty Arabskie - Plaże, Wakacje, Atrakcje, Podróże, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Plaże w Emiratach Arabskich - dowiedz się na veturo.pl jak i gdzie dobrze wypocząć na plaży

watermark:

interesting_places:

author: mat. promocyjne

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/vXVClRozC78?list=PLmRxIfpa5duV8UtHd2BIBQCtRYMTpwia8

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Zjednoczone Emiraty Arabskie - Plaże, Wakacje, Atrakcje, Podróże, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Plaże w Emiratach Arabskich - dowiedz się na veturo.pl jak i gdzie dobrze wypocząć na plaży

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. promocyjne

meta_desc: Plaże w Emiratach Arabskich - dowiedz się na veturo.pl jak i gdzie dobrze wypocząć na plaży