google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Szybciej na Słowację

Już od grudnia 2014 roku szybciej i łatwiej dotrzemy pociągiem na Słowację. PKP Intercity S.A. uruchamia nowe połączenie.

Szybciej na Słowację

Mat. prasowe

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy pokochali naszego bliskiego sąsiada – Słowację. Od 14 grudnia 2014 roku wszyscy turyści i narciarze spragnieni zimowego szaleństwa będą mogli udać się w podróż do Žiliny. PKP Intercity S.A. właśnie uruchomiło nowe połączenie kolejowe z Warszawy przez Katowice, Bohumín i Čadcę. Wyprawa na Słowację zajmie teraz niespełna 6 godzin. Będzie to najłatwiejszy i najszybszy sposób na dostanie się do tego kraju, o ile nie chcemy podróżować własnym samochodem. Z punktu docelowego, Žiliny, z łatwością dostaniemy się pociągiem lub autobusem w inne rejony turystyczne lub większe miejscowości.

Z nowego połączenia zaproponowanego przez PKP skorzystać mogą wszyscy, którzy tęsknią za białym szaleństwem na stoku lub potrzebują odrobiny relaksu w termalnych kąpieliskach. Do największych ośrodków narciarskich na Słowacji dotrzemy teraz o wiele szybciej. Podróż do takich miejsc jak Veľká Rača-Oščadnica czy Vratna Mała Fatra  potrwa około 6:30 min, do Jasnej pod Chopokiem około 7:30 min a do Tatrzańskiej Łomnicy około 8 godz.  Nowa trasa jest także znacznym udogodnieniem dla tych, którzy wybierają się do   słowackich uzdrowisk z wodami termalnymi, tj. np. Rajecke Teplice, Turcianske Teplice, czy Piestany. Do najbliższego z nich z Žiliny dotrzemy już w 30 minut.

Bilet z Warszawy do Žiliny w jedną stronę dla osoby dorosłej kosztuje 220 zł, a powrotny 320 zł. Obowiązuje zniżka 50 % dla młodych pasażerów do lat 12. Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie.

Rozkład jazdy pociągów i autobusów na Słowacji.

Na pozór Čachtice ze swoimi czterema tysiącami mieszkańców ...

Bojnice to niewielkie miasteczko w regionie trenczyńskim, które ...

Park wodny Bešeňová zmienia swoje oblicze, staje się ...

Słowacja – sporty zimowe w Wysokich Tatrach. Wysokie ...

Turyści odwiedzający Lewoczę  mogą podziwiać fascynujące widoki na ...

https://veturo.pl/article/836/pociag_Slowacja/