google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Po Białymstoku z Kawelinem

Białystok dla dzieci

W stolicy Podlasia wydano pierwszy skierowany dla małych turystów przewodnik po mieście.

Po Białymstoku z Kawelinem

Stowarzyszenie "Fabryka Bestsellerów"

Jak zachęcić dzieci do poznawania miasta? To proste – wystarczy stworzyć przewodnik skierowany właśnie do nich. Na taki pomysł wpadło Stowarzyszenie „Fabryka Bestsellerów”, które wespół z Urzędem Miasta i Muzeum Historii Polski przygotowało i sfinansowało książeczkę zachęcającą do odkrywania stolicy Podlasia – Spacer z Kawelinem.

Przewodnik przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jego głównym bohaterem, a zarazem przewodnikiem po mieście jest pies Kawelin – maskotka Białegostoku, której rzeźba stoi w parku na Plantach.

Czworonożny przewodnik proponuje młodym globtroterom sześć tematycznych spacerów po mieście: spacer techniczny, sztuki, z dreszczykiem, pamięci, gwiaździsty i zielony.

Każda trasa otrzymała przystępny, a przy tym zabawny opis zawierający informacje na temat historii miasta i ciekawostek z nim związanych. Opisy uzupełnione są obrazkami, które młody czytelnik może samodzielnie pokolorować, oraz zadaniami, które pobudzą wyobraźnię i jeszcze bardziej zachęcą do odkrywania miasta (np. porównywanie wielkości znanych w mieście obiektów ze wzrostem dinozaurów).

Książeczki można używać wielokrotnie – oprócz wersji papierowej istnieje także w wersji elektronicznej, którą można pobrać ze strony Mały Białystok i ponownie pokolorować czy rozwiązać zadania.

Przewodnik przyda się również rodzicom. Zawarto w nim bowiem materiały edukacyjne dla dzieci oraz informacje na temat ofercie zajęć, warsztatów przeznaczonych dla dzieci jakie odbywają się w mieście.  

To nie jedyna tego typu publikacja w kraju. Wcześniej podobne wydawnictwo zaproponowała m. in. Ziemia Raciborska. W przewodniku „Ziemia Raciborska dla małych odkrywców” opisano największe atrakcje tych okolic: zamek raciborski, mumię, opactwo i kolejkę w Rudach, kuźnię w Bieńkowicach, Meandry w Chałupkach, Łubowice, Łężczok, Wojnowice, Pogrzebień. Opisy poszczególnych atrakcji również zostały wzbogacone o zadania mające zainteresować młodych turystów poznawaniem najbliższej okolicy.

 

W plebiscycie na białostoczanina XX wieku wygrał lekarz, ...

Wystarczy pojechać na Podlasie, by zobaczyć drewniane wioski, ...

Sezon rowerowy i bociany mają coś wspólnego - ...

Pałac Branickich w Białymstoku jest zaliczany do najpiękniejszych ...

Mamy Państwu do zaoferowania zwiedzenie najstarszego w Polsce ...

Stolicę Podlasia można zwiedzać przy pomocy audioprzewodników.

atrakcje

https://veturo.pl/article/871/po-bialymstoku-z-kawelinem/