google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Nowości w Muzeum Auschwitz-Birkenau

Od teraz ekspozycje oświęcimskiego muzeum można oglądać z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze podczas wirtualnego spaceru.

Nowości w Muzeum Auschwitz-BirkenauOświęcim

♣ ℓ u m i è r e ♣ / IWoman / CC BY

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau jest jedną z najważniejszych w kraju i na świecie placówek upamiętniających ofiary Holocaustu. Bardzo dba o to, by systematycznie zapewniać odwiedzającym nowe ekspozycje lub wprowadzać udogodnienia, które wpłyną na zwiększenie ich komfortu w czasie zwiedzania. Jedną z ostatnio wprowadzonych nowości jest wirtualne muzeum.

Znajduje się tam ponad 200 panoramicznych fotografii w wysokiej rozdzielczości przedstawiających wybrane eksponaty, obiekty należące do muzeum, które nie są na co dzień udostępniane turystom. Na zdjęciach uwieczniono m.in. wieże wartownicze, blok 10, w którym dokonywano eksperymentów medycznych, czy cele w bloku 11. Dzięki wysokiej jakości fotografii widz może z bliska i bardzo dokładnie obejrzeć wnętrza tych pomieszczeń, co – zgodnie z intencją autorów wirtualnego muzeum – ma go nie tylko zaznajomić z danym obiektem, ale i przygotować na fizyczne odbycie wycieczki po muzeum.

Do fotografii dołączone są opisy, dokumenty, opisy świadków, przedmioty związane z historiami przebywających tu więźniów.

Strona dostępna jest w wersji polskiej i angielskiej. 

To nie jedyna nowość jaka czeka zainteresowanych odwiedzeniem muzeum. W trosce o poprawę bezpieczeństwa turystów (których rocznie przybywa do placówki około 1,5 mln) od 2015 r. w placówce wprowadzone zostaną bramki kontrolne przy wejściu i rozbudowana przechowalnia bagażu. Zastosowanie bramek jest odpowiedzią na ogólnoświatowy trend – podobne rozwiązania mają już światowej miejsca pamięci o ofiarach holocaustu.

To kolejny etap wzmacniania bezpieczeństwa i podnoszenia komfortu turystów jaki wprowadza muzeum. Wcześniej zmodernizowano system sygnalizacji pożarowej. W przyszłości planowane jest dokonanie podobnych wzmocnień w zakresie monitoringu, systemu antywłamaniowego czy systemu kontroli dostępu. 

Muzeum Ceramiki od ponad 45 lat gromadzi zbiory ...

Usytuowane w kilku obiektach poradziwiłłowskiego zespołu zamkowego, muzeum ...

Żagań szczyci się ponadsiedemsetletnią historią. W drugiej połowie ...

Podczas jednej wizyty w gospodarstwie "Szlak ginących zawodów"  ...

Przyglądałeś się kiedyś porcelanowej filiżance? Ciekawa myśl: jak ...

Złoto można znaleźć nie tylko w Westernach, ale ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/872/nowosci-w-muzeum-auschwitz-birkenau/