Gdańsk

Muzea w Gdańsku

Muzeum nie musi być nudne, zwłaszcza jeśli znajduje się ono w Gdańsku. Przypomnij sobie czym bawiłeś się w młodości, weź udział w bursztynowym pokazie mody, stań w kolejce w komunistycznym sklepie, steruj łodzią podwodną lub zobacz pojedynek średniowiecznych wojów. Przeczytaj o najciekawszych wystawach w tym mieście.

3. Ośrodek Kultury Morskiej to wyjątkowe miejsce, w którym między innymi zobaczycie łodzie z całego świata, poznacie specyfikę pracy w porcie oraz odbędziecie wirtualną wycieczkę do wraku statku, który leży na dnie morza. Dla dzieci i młodzieży przewidziane są niecodzienne atrakcje takie jak zdalnie sterowane statki i jachty pływające w specjalnym basenie, możliwość uratowania rozbitka, podczas trzymania steru na mostku kapitańskim lub załadowania na statek kontenerów z ryżem, kakao, i owocami, za pomocą wózka widłowego, ja również mogą spróbować swoich sił na symulatorze statku podwodnego. Ceny biletów to od 1 do 20 złotych.  OKM znajduje się na ulicy Tokarskiej 21-25.

4. Zabytkowa Kuźnia Wodna w Gdańsku Oliwie to miejsce, które działa jak wehikuł czasu. W jednym momencie podziwiamy dawne techniki kowalskie, w następnym bawimy się podczas kameralnego koncertu jazzowego, bądź przenosimy się do średniowiecza i oglądamy pojedynek wojów, a jeszcze w kolejnym podziwiamy samochody z lat 50-tych. Kuźnia znajduje się na ulicy Bytowskiej 1a, a ceny biletów to od 4 do 15 złotych.

5. Muzeum Zegarów Wieżowych jest jedynym takim w Polsce. Znajdują się tu eksponaty, które powstawały od XIV wieku, aż do teraz. Znajdziecie tu między innymi oryginalny zegar kolebkowy, zegar wahadłowy Hevelius-2011, kolekcję zegarów mechaniczno- elektrycznych oraz pierwszy na świecie zegar pulsarowy. Tik- tak, tik- tak, wszystkie one odmierzają nam czas spędzony w tym miejscu, a biegnie on tu bardzo szybko. Muzeum znajduje się w kościele św. Katarzyny, przy ulicy Wielkie Młyny 10. Ceny biletów od 1 do 20 złotych.

6. Muzeum Bursztynu jest najmłodszym gdańskim muzeum. Dowiecie się tutaj w jaki sposób na przestrzeni wieków powstawał bursztyn, jak się go obrabiało, a dzięki nowoczesnym multimediom poczujecie jego zapach oraz weźmiecie udział w bursztynowym pokazie mody. W Katowni gdzie znajduje się Muzeum (ul. Targ Węglowy 26), warto obejrzeć również trzy sale więzienne, w których torturowano kiedyś ludzi. Pierwsza to sala egzekucji, druga to odosobnienia, a trzecia to sala, w której wymuszano zeznania. Bilety to koszt od 1 do 20 złotych. We wtorki wstęp jest bezpłatny.

7. Dwór Artusa i Dom Uphagena.  Dom Uphagena to jedyna w Polsce XVII wieczna kamienica mieszczańska otwarta dla zwiedzających. Na uwagę zasługują tu bogato zdobiony sufit, dziesięcioramienny świecznik, boazeria, na której można podziwiać antyczne budowle, owady, kwiaty, ptaki oraz tematykę chińską i mitologiczną oraz stół i krzesła, które zachowały się z dawnego wyposażenia domu. Dwór Artusa to królewski dwór, w którym zobaczycie jego oryginalne wyposażenie, ale także rekonstrukcje i wielkoformatowe obrazy. Warto zwrócić tu uwagę na najsłynniejszy piec kaflowy, na którym znajdziecie popiersia polskich władców. Ceny biletów to od 1 do 20 złotych za każde z tych miejsc. Dom Uphagena znajduje się na ulicy Długiej, a Dwór Artusa na Długim Targu.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(16) "muzea w Gdańsku" ["meta_title"]=> string(68) "Ciekawe muzea w Gdańsku - Gdańsk atrakcje turystyczne - Veturo.pl " ["meta_desc"]=> string(149) "Gdańskie muzea - w Trójmieście można znaleźć i muzeum zabawek, i galerię bursztynu. Zapraszamy na wycieczkę po Gdańsku - tylko na Veturo.pl." ["watermark"]=> string(16) "Pieczatka Veturo" ["interesting_places"]=> string(30) "Kaszuby - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(14) "Beata Dymarska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.35527455331369850455303094349801540374755859375) ["lng"]=> float(18.6424255345147003026795573532581329345703125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: muzea w Gdańsku

meta_title: Ciekawe muzea w Gdańsku - Gdańsk atrakcje turystyczne - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Gdańskie muzea - w Trójmieście można znaleźć i muzeum zabawek, i galerię bursztynu. Zapraszamy na wycieczkę po Gdańsku - tylko na Veturo.pl.

watermark: Pieczatka Veturo

interesting_places: Kaszuby - atrakcje turystyczne

author: Beata Dymarska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Ciekawe muzea w Gdańsku - Gdańsk atrakcje turystyczne - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Gdańskie muzea - w Trójmieście można znaleźć i muzeum zabawek, i galerię bursztynu. Zapraszamy na wycieczkę po Gdańsku - tylko na Veturo.pl.

Pola do umieszczenia w treści

watermark: Pieczatka Veturo

watermark: Pieczatka Veturo

author: Beata Dymarska

meta_desc: Gdańskie muzea - w Trójmieście można znaleźć i muzeum zabawek, i galerię bursztynu. Zapraszamy na wycieczkę po Gdańsku - tylko na Veturo.pl.