google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Więcej ulg dla dużych rodzin

1 stycznia 2015 r. weszła w życie ustawa o Karcie Dużej Rodziny, która przewiduje jeszcze więcej udogodnień dla rodzin wielodzietnych.

Więcej ulg dla dużych rodzinKarta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Projekt pomocy rodzinom wielodzietnym pod nazwą Karta Dużej Rodziny realizowany jest  od połowy zeszłego roku. Powstał z inicjatywy rządu jako narzędzie mające przeciwdziałać pogłębiającemu się niżowi demograficznemu i wspomagać rodziny z dużą liczbą dzieci (to jest z co najmniej trojgiem dzieci). Opiera się na systemie zniżek do instytucji kulturalnych, sportowych, edukacyjnych i w środkach masowej komunikacji. 1 stycznia 2015 r. weszła w życie ustawa, która ów projekt rozszerza o kolejne udogodnienia.

Od tego roku objęte projektem rodziny mogą liczyć przede wszystkim na ulgi w zakresie podróży koleją i przy wyrabianiu paszportów. W pierwszym przypadku chodzi o nałożenie na wszystkich członków wielodzietnej rodziny (a nie jak było do tej pory na dzieci) ulg przy zakupie biletów na pociągi TLK, IC, EIC, EIP. Rodziny mogą korzystać ustawowych 37-procentowych ulg podróżując drugą klasą w tych  pociągach i 49-procentowych opustów w przypadku zakupu biletów odcinkowych miesięcznych imiennych w pociągach TLK i IC w klasie drugiej.

Dodatkowo PKP Intercity udziela rodzinom wielodzietnym 25-procentowych zniżek w ofercie „Duża rodzina”. Oznacza to, że dwie z uprawnionych do zniżek osób (wcześniej były wymagane trzy) będą mogły otrzymać taką zniżkę na dowolnej oferowanej przez przewoźnika trasie krajowej (i w każdej klasie).

Atrakcyjne ceny proponuje również Wars. Wielodzietne rodziny kusi 20-procentową zniżką w menu dla dzieci i 10-procentowym rabatem na pozostałe dania w menu.

Zgodnie z ustawą rodziny z co najmniej trójką dzieci (a także rodziny wychowujące adoptowane dzieci i rodzinne domy dziecka) mogą na preferencyjnych zasadach zdobyć paszport. Przy jego wyrabianiu dzieci do lat 13., a także ucząca się młodzież (do 25. roku życia) otrzymają go ze zniżką w wysokości 75 procent, ich rodzice dokument wyrobią natomiast z 50-procentowym opustem.

Poza wymienionymi wyżej ulgami wielodzietni mogą liczyć na atrakcyjne zniżki w stale powiększającej się sieci instytucji kulturalnych i edukacyjnych.

 

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/903/wiecej-ulg-dla-duzych-rodzin/