Bieszczadzka Love Story

W scenerii łagodnych gór oddajemy się tropieniu miłosnej historii sprzed wieków? Bieszczadzkie szlaki odkrywają nie jedną historię czy legendę, która sprawi, że spacer po górskich ścieżkach nabierze nieco więcej pikanterii. Zakochani czy nie, możecie podczas spaceru poszukać nieco lokalnego... romantyzmu.

Aby dotrzeć do tego legendarnego miejsca kierujcie się w stronę polskiej części Sianek, do miejscowości Muczne. Znajdziecie tam nie tylko domki do wynajęcia czy hotel, ale i przyrodniczą atrakcję: zagrodę żubrów. Te dostojne zwierzęta, symbol polskiej przyrody, stanowią gatunek zagrożony i wciąż wymagają opieki leśników.

Z rozmowy z Tomaszem Różyckim, opiekunem zagrody dowiedziałam się, że została ona wybudowana w 2010 roku. Na 8 hektarów jej powierzchni składają się dwie części: wybiegowa i aklimatyzacyjna. To w tej drugiej żubry sprowadzane z ogrodów zoologicznych i prywatnych hodowli mogą uczyć się życia na wolności. Ideą zagrody nie jest bowiem tylko stworzenie atrakcji turystycznej, ale i powiększenie liczby wolno żyjących stad tych pięknych zwierząt. W całych Bieszczadach jest  obecnie 260 żubrów. Ciekawostką jest, że pracownicy leśniczówki Muczne sprowadzają żubry o najlepszym i najdalszym genotypie z całej Europy, aby zapewnić bieszczadzkim stadom dobre warunki naturalnego rozwoju i genową różnorodność. W maju żubry organizują także… własną majówkę. Warto wtedy zaplanować przyjazd z rodziną.

Samo Muczne dysponuje też ścieżkami dydaktycznymi i trasami dla nart biegowych (zimą) lub spacerów, przez co łatwo tu połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli sport ze zwiedzaniem. Obojętnie więc czy schodziliście już Bieszczady wzdłuż i wszerz, czy dopiero się tam wybieracie, z tego punktu warto zacząć kolejną podróż.

Przez nadleśnictwo Stuplosiany, bo w nim znajdują się omawiane dziś przez nas miejsca, wiodą też trzy atrakcyjne szlaki turystyczne, jeśli więc chcecie poznać Bieszczady z nieco innej strony to miejsce będzie znakomitym początkiem. Oprócz wypróbowania narciarskich umiejętności, można dotknąć fascynującej historii tego regionu. Historii, w której mity łączą się z faktami, tworząc tajemniczą i magiczną atmosferę gór.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(23) "atrakcje w Bieszczadach" ["meta_title"]=> string(62) "Bieszczady - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(33) "Bieszczady - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(18) "Michalina Janyszek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.12997101017389667276802356354892253875732421875) ["lng"]=> float(22.745475765875401208404582575894892215728759765625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: atrakcje w Bieszczadach

meta_title: Bieszczady - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Bieszczady - atrakcje turystyczne

author: Michalina Janyszek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Bieszczady - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Michalina Janyszek

meta_desc: