google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Odkryj Beskid Sądecki

Beskid sądecki

Powstał Główny Szlak Beskidu Sądeckiego, dzięki któremu można poznać najbardziej urokliwe zakątki tego pasma górskiego.

Odkryj Beskid SądeckiBeskidy

Mateusz Grzegorzek, mynaszlaku.pl

Beskid Sądecki z najwyższym szczytem Radziejową jest jednym z mniej znanych pasm górskich w kraju, a równocześnie jednym z najbardziej urodziwych na górskiej mapie Polski. Dwójka miłośników tych gór postanowiła rozpropagować je wśród turystów i stworzyła Główny Szlak Beskidu Sądeckiego.

Przemierzając liczący około 200 km szlak turysta będzie mógł poznać Beskid Sądecki w pełnej krasie, spojrzeć na niego z perspektywy mniej i bardziej znanych szczytów czy schronisk górskich, jak i z dołu, z poziomu wkomponowanych w górskie krajobrazy miasteczek.

Trasa rozpoczyna się (i kończy) w turystycznym kurorcie Piwnicznej-Zdroju. Wiedzie przez wyznaczone wcześniej szlaki piesze, ścieżki przyrodnicze i rowerowe, zahacza o takie miejscowości jak Krynica-Zdrój, Muszyna, Rytro czy Szczawnica. Na trasie znajdują się też cztery schroniska PTTK (m. in. schronisko PTTK na Przehybie, bacówka PTTK pod Bereśnikiem, bacówka PTTK nad Wierhomlą), w których bez problemu można zatrzymać się na odpoczynek lub nocleg, rozkładając sobie tym samym wyprawę nakrótsze etapy. Podczas górskich wędrówek, jak obiecują autorzy, będzie zaś można podziwiać wodospady, rezerwaty, a przy dobrej pogodzie również tatrzańskie szczyty.

To już kolejny projekt miłośników gór: Angeliki i Mateusza mający na celu promocję walorów Ziemi Sądeckiej. W 2014 r. zaproponowali turystom Koronę Beskidu Sądeckiego. W ramach Korony zaliczyć należy 29 szczytów należących do pasma Beskidu Sądeckiego. Znajdują się na niej m.in. Radziejowa (1226 m), Wielka Przehyba (1191 m), Czeremha (1124 m), jak i mniejsze Niemcowa (1001 m), Wierchomla (895 m) czy najniższe w zestawieniu Zamczysko liczące 463 m.

Zdobycie Korony również wiąże się z poznawaniem ciekawych miejsc na szlakach wiodących na szczyty, jak rezerwat cisów, wodospady czy krzesła św. Kingi.

 

 

Małopolska - województwo  którego głównym magnesem na turystów ...

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z ...

Dla miłośników  Beskidu Wyspowego została przygotowana bezpłatna aplikacja ...

Poniżej przedstawiamy wykaz ośrodków udzielających 20% bonifikaty dla ...

Najcenniejszym zabytkiem Rabki-Zdroju jest piękny, drewniany kościółek p.w. ...

Lokacja Mszany Dolnej na prawie magdeburskim nastąpiła pod ...

nocleg

zdrowie i uroda

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/922/odkryj-beskid-sadecki/