google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kraków ponownie wyróżniony

Stolica Małopolski wygrała kolejny ranking popularności wśród zagranicznych turystów. Kraków to zdecydowanie najczęściej odwiedzane przez turystów miasto w Polsce.

 

Kraków ponownie wyróżnionyKraków

FotoCavallo / Foter / CC BY

Jak głoszą statystyki, w zeszłym roku Kraków odwiedziło niemal 10 mln turystów. Kluczem do sukcesu była niewątpliwie działalność promocyjna prowadzona przez miasto, choć swój udział miał i sam ośrodek – jego klimat, gościnność mieszkańców i wysoka jakość usług turystycznych. Potwierdzają to wyniki rankingu przeprowadzonego przez portal zoover.com na najlepsze turystyczne miasto w Europie.

W ramach tworzenia rankingu zebrano ponad 30 tysięcy opinii użytkowników portalu, których poproszono o ocenę najpopularniejszych europejskich miast wedle następujących kryteriów: atmosfera, kultura, życie nocne, jakość hoteli i popularność miasta. Kraków wygrał otrzymując średnią ocen 8,6 pkt. W najlepszej trójce znalazły się też Sewilla i Wenecja (średnia ocen 8,4 pkt).

Obcokrajowcy najbardziej docenili atmosferę jaka panuje w mieście oraz szeroką ofertę kulturalną jaką Kraków dysponuje. Wysoko zostały też ocenione 4- i 5-gwiazdkowe hotele (uznane za najlepsze hotele miejskie spośród wszystkich obiektów które oceniano) oraz życie nocne Krakowa, czyli jego oferta rozrywkowa.

To nie jedyne wyróżnienie jakie otrzymała w ostatnim czasie stolica Małopolski. Prestiżowy magazyn podróżniczy Travel + Leisure wskazał centrum kongresowe ICE Kraków za jeden z obiektów wartych odwiedzenia w 2015. Przeszklona bryła centrum jest, według autorów rankingu, „świadectwem odrodzenia polskiej kultury, która w czasie drugiej wojny światowej oraz podczas rządów komunistycznych nie mogła swobodnie się rozwijać”.

Wyróżnienia w rankingach to jak się okazuje specjalność nie tylko Krakowa. Zaszczyt bycia jednym z najlepszych na świecie przypadł ostatnio w udziale również Liniom Lotniczym LOT. Nasz rodzimy przewoźnik został sklasyfikowany na 11. pozycji (na 449 wszystkich ocenianych) w kategorii najbezpieczniejszych przewoźników na świecie. Pierwsze miejsca przypadły australijskiemu Qantasowi, Air Nea Zealand i hongkońskiemu Cathay Pacific.

Tworząc zestawienie brano pod uwagę m.in. liczbę wypadków lotniczych i przestrzeganie procedur bezpieczeństwa. LOT zapunktował wykazując dużą dbałość o bezpieczeństwo (piloci zawracali do portu macierzystego lub lądowali na najbliższych lotniskach kiedy mieli podejrzenia co do wystąpienia nieprawidłości w funkcjonowaniu maszyn).

powrót do strony głównej

Gdy wybierasz się na wypoczynek, musisz zadbać nie ...

Auschwitz - czyli jedno z najważniejszych miejsc w ...

Wylatujesz na urlop i zamierzasz zostawić auto na ...

Najstarsza kopalnia soli w Polsce zaprasza do przeżycia ...

Zobaczyć Biskupin, Monte Cassino, Bitwę pod Grunwaldem i ...

Najważniejsza w Krakowie trasa turystyczna zaczyna się na ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/943/krakow-ponownie-wyrozniony/