google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Nysa - pomysł na wypoczynek

Nysa atrakcje

Nysa - jedno z największych miast na Opolszczyźnie zabiega o turystów przy pomocy nowo założonej strony internetowej.

Nysa - pomysł na wypoczynekNysa

Artur Pieczarka, archiwum Urzędu Miejskiego w Nysie

Leżąca niedaleko granicy polsko-czeskiej Nysa chce zwiększyć liczbę turystów z kraju i zagranicy. W ramach partnerskiej współpracy tamtejszego Urzędu Miejskiego i Domu Kultury w czeskim Jeseniku stworzono internetowy system informacji miejskiej i turystycznej  – i.nysa.pl – który ma ich zainspirować do odwiedzenia tego stosunkowo mało znanego na turystycznej mapie Polski miasta.

Dzięki portalowi można dowiedzieć się jakie są  największe walory Nysy i zobaczyć co ma do zaoferowania w zakresie bazy gastronomiczno-hotelowej, a przy okazji otrzymać garść praktycznych informacji na temat transportu publicznego, wydarzeń kulturalnych, obiektów rekreacyjnych i sportowych oraz urzędów.

Miasto położone nad Nysą Kłodzką uchodzi za jedno z najstarszych śląskich miast. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z X w., kiedy na tych terenach znajdowała się niewielka osada. Odkąd w XIII w. ziemie zostały ofiarowane biskupstwu wrocławskiemu odnotowano znaczny rozwój ośrodka. Nysa uznawana była za centrum wyrobów złotniczych i jubilerskich w regionie, stanowiła też ważny ośrodek handlu solą. Okres świetności zakończył się w XX w., w czasie II wojny światowej, kiedy to miasto zostało niemal całkowicie zniszczone przez Rosjan. Dziś – m.in. dzięki renowacjom zabytków – odzyskuje dawny blask, o czym przekonać się można przeglądając stronę i.nysa.pl.

Wśród największych atrakcji Nysy wymieniana jest m.in. 33-metrowa Wieża Wrocławska, fortyfikacja – bastion św. Jadwigi, Dom Wagi Miejskiej, oryginalnej budowy Piękna Studnia czy fontanna Trytona. Zabytki te można oglądać podczas jednego z kilku spacerów proponowanych na stronie i.nysa.pl.  Autorzy zachęcają do odbycia spaceru ścieżką ornitologiczną, szlakiem świątyń śląskiego Rzymu (na trasie którego znajdują się zabytkowe obiekty sakralne) czy szlakiem nyskich grodów, zamków i twierdz (który wiedzie przez obiekty o charakterze militarnym i obronnym).

Strona dostępna jest z języku polskim, angielskim, niemieckim i czeskim. Dla osób które chciałyby posiłkować się stroną w czasie zwiedzania miasta przygotowano aplikację na tablety i smartfony.  Aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony i.nysa.pl. 

 

Pałace, zamki, drewniane kościoły, dinozaury i jeziora. Na ...

Opole może się poszczycić historią tak wiekową jak ...

Wieża o wysokości 42 metrów jest pozostałością po ...

Park Nauki i Rozrywki w podopolskim Krasiejowie to ...

Zamek Moszna powstał w połowie wieku XVII. Część ...

Stare mury, ciemne piwnice i snujące się korytarzami ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/944/pomysl-na-wypoczynek-w-nysie/