google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Lataj taniej – 10 zasad kupowania tanich biletów

Poradnik - bilety lotnicze

Marzysz o poznawaniu najdalszych zakątków świata? Jedyne, co powstrzymuje cię od podróżowania to wysokie ceny biletów? Poznaj kilka zasad, dzięki którym zaoszczędzisz.

Lataj taniej – 10 zasad kupowania tanich biletów Bilet online?

© mtkang/Fotolia.com

Minęły czasy, kiedy latanie zarezerwowane było tylko dla najbogatszych. Dzisiaj bilet na samolot nie musi być drogi. Wystarczy poznać kilka reguł ułatwiających oszczędzanie:

1. Nie kupuj biletu na ostatnią chwilę

Wraz ze zbliżającym się terminem wylotu bilety drożeją. Dlatego im wcześniej zdecydujesz się na rezerwację lub kupno, tym mniej zapłacisz.

2. Kupuj bilety w obie strony

Zaoszczędzisz, jeśli kupując bilet w jedną stronę, wykupisz również bilet powrotny. Z punktem tym związana jest również zasada nr 1 o wcześniejszym rezerwowaniu biletów.

3. Dłuższy pobyt – niższa cena

Jeżeli możesz tak zaplanować czas i podróż, że będziesz miał możliwość zostania w miejscu docelowym dłużej, skorzystaj z tego i obniż koszty. Pieniądze, które zaoszczędzisz wydaj na poznawanie atrakcji turystycznych. Masz przecież jeden lub kilka dodatkowych dni do wykorzystania.

4. „Sunday Rule” - z soboty na niedzielę
Jeżeli pobyt w miejscu, do którego się wybierasz zakłada nocleg z soboty na niedzielę, możesz liczyć na niższą cenę.

5. Wybierz jedną linię lotniczą

Bilety w obie strony kup u tego samego przewoźnika. Koszty będą niższe od tych, jakie musiałbyś pokryć, zmieniając linię lotniczą.

6. Prosto do celu

Nie zawsze przesiadki są równoznaczne z oszczędzaniem. Trasa bezpośrednia w cenie promocyjnej jest nie tylko wygodniejsza i mniej problematyczna, ale może okazać się również tańsza.

7. Zapłać szybko

Zazwyczaj cena biletu jest zagwarantowana i nie wzrośnie dopiero po uregulowaniu płatności. Jeżeli zrobisz rezerwację i nie zapłacisz od razu, może okazać się, że cena jest wyższa niż początkowa. Lepiej więc, od razu po dokonaniu rezerwacji, zapłać za swój bilet.

8. Zwracaj uwagę na promocje
Nie ufasz promocjom? Tutaj powinieneś zrobić wyjątek. Przeglądaj oferty linii lotniczych. Może znajdziesz wśród nich swój lot i skorzystasz z atrakcyjnego rabatu.

9. Postaraj się o kartę lojalnościową
Jeśli korzystasz z usług jednej linii lotniczej, zapytaj o kartę lojalnościową, która uprawnia do zakupu biletu ze zniżką.

10. Bądź elastyczny:

Ceny dzień po dniu mogą się zmienić, więc może zastanów się nad wylotem dzień wcześniej lub później, w momencie, gdy cena biletu będzie najkorzystniejsza.

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/95/10-zasad-tanie-bilety-lotnicze/