google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Portugalia rajem dla nurków

Nurkowanie w Portugalii

Portugalia- kraj odkrywców i podróżników, którzy w czasach świetności władali morzami - odkrywając m.in. drogę do Indii. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania. Jednak jest jeden mankament. Wnętrze Atlantyku mogą zwiedzać tylko Ci nurkowie, którzy są pełnoletni i posiadają certyfikat PADI oraz ubezpieczenie.

 

Portugalia rajem dla nurkówAzory

pixabay.com

 

Nurkowanie w Portugalii najczęściej odbywa się z łódki, z przewodnikiem lub bez. Niezbędny sprzęt możemy wypożyczyć w całosezonowych centrach nurkowych. Do najpopularniejszych miejscowości nurkowych należą: okolice Lizbony, Sagres oraz Berlengos i Farihoes. Oprócz nich swoich sił w przemierzaniu morskich głębin można spróbować na Maderze oraz Azorach.

Sagres to malutka miejscowość w południowo - zachodniej Portugalii, która nie jest aż tak bardzo popularna, dzięki czemu nie ma tu zbyt dużej ilości turystów. Miasteczko to piękny krajobraz, który umiłowali sobie miłośnicy surfowania oraz nurkowania. Znajdują się tu dwa centra nurkowe (jedno otwarte przez cały rok, a drugie tylko sezonowo).

Miłośnicy sportów wodnych znajdą tu tajemnicze wraki i korytarze wodne. Pasjonaci bardziej ekstremalnych warunków pogodowych znajdą coś dla siebie na wyspach Berlengos i Farihoes, na które można się dostać z rybackiej wioski Peniche.

Madera oprócz tego, że słynie z malowniczych krajobrazów, dysponuje także szeroką ofertą miejsc nurkowych, m.in. w miejscowościach: Arena, Garajau oraz Machico.

Azory są uważane za jeden z najlepszych regionów nurkowych na całym Atlantyku. Jest możliwe, aby obserwować podwodne życie z łodzi płynących w okolicach wysp: Faial, Pico i Sao Jorge. W ich okolicach znajduje się ponad 20 miejsc nurkowych. Kolejnym regionem jest Princess Alice Bank.

 

 

 

Położona u północnych wybrzeży Afryki, na oceanie Atlantyckim, ...

O Aveiro, leżącym 60 kilometrów na północ od ...

Coimbra, obok znajdującego się na północy Guimaraes, jest ...

W Portugalii ręcznie malowane i szkliwione płytki ceramiczne ...

Parque Nacional da Peneda-Gerês jest jedynym obszarem w ...

https://veturo.pl/article/962/Portugalia_rajem_dla_nurkow/