Sopockie molo

Spacer nad morzem przez cały rok

Trójmiasto latem to zawsze dobry pomysł. Czy jednak warto jeździć nad morze przez cały rok? Zdecydowanie tak. Szczególnie we dwoje na krótki weekend z dala od zmartwień.

Istnieją dwa szlaki spacerowe, którymi możemy obejść tę dzielnicę. Pierwszy, krótszy zajmie nam nie więcej niż dwie godziny. Prowadzi przez park do zespołu poopackiego (gdzie koniecznie trzeba zajrzeć do katedry) i kończy się na Starym Rynku Oliwskim. Druga trasa to już prawdziwa wyprawa. Idąc tą drogą obejrzymy dokładnie nie tylko centrum starej Oliwy czy dawne tereny opactwa. Nie umnkną nam też punkty widokowe i miejsce o wiele obiecującej nazwie – Dolina Radości. Wśród oliwskich atrakcji znajduje się również zoo. Warto tam zajrzeć, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Obojętnie ile czasu spędzimy w tej niezwykłej dzielnicy, na pewno znajdziemy tu coś innego od plaż i deptaków. Taki Gdańsk czeka na odkrycie.

Trójmiasto to jednak przede wszystkim woda. Jeśli więc w trakcie naszej wycieczki nie jest zbyt zimno warto się koło niej pokręcić. Szukając nadal tych najbardziej malowniczych miejsc trafimy na pewno na Długie Pobrzeże. Jest to deptak, który ciągnie się nie wzdłuż morza, a rzeki Motławy.
W czasie spaceru  po tym miejscu można podziwiać ciąg gotyckich bram wodnych, wiernie odbudowanych po wojnie. A czemu by nie wybrać się na plażę w gdyńskim Orłowie? Doskonałe zachody słońca na Klifie Orłowskim podziwiać można ze skromnego, ale długiego (180 metrów) molo o każdej porze roku. Sopockie molo nadaje się tak samo dobrze na spacer zimą jak w pełni lata. Jest tam szczególnie malowniczo wieczorami, więc dlaczego by nie wybrać się w tę okolicę na kolację we dwoje? Sopot słynie z knajpek usytuowanych nad samym morzem.

Trójmiasto to idealny cel dla turystów, szczególnie tych zakochanych. Szeroki wybór atrakcji uprzyjemni wasze wspólne chwile. W każdym z trzech miast znajdziecie miejsca pełne zgiełku i życia lub takie, w których możecie się wyciszyć i zrelaksować.
Sopockie molo nadaje się tak samo dobrze na spacer jesienią jak w pełni lata. Jest tam szczególnie malowniczo wieczorami, więc dlaczego by nie wybrać się w tę okolicę na kolację we dwoje.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(33) "Spacer nad morzem przez cały rok" ["meta_desc"]=> string(67) "Morze Bałtyckie - całoroczna atrakcja i ciekawe miejsce w Polsce." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Pomorze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(18) "Michalina Janyszek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.44800556969550342500951956026256084442138671875) ["lng"]=> float(18.572387692725801144888464477844536304473876953125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/Mvbpzrb_9S8" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Spacer nad morzem przez cały rok

meta_keys:

meta_desc: Morze Bałtyckie - całoroczna atrakcja i ciekawe miejsce w Polsce.

watermark:

interesting_places: Pomorze - atrakcje turystyczne

author: Michalina Janyszek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video: https://www.youtube.com/embed/Mvbpzrb_9S8" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Spacer nad morzem przez cały rok

meta_keys:

meta_desc: Morze Bałtyckie - całoroczna atrakcja i ciekawe miejsce w Polsce.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Michalina Janyszek

meta_desc: Morze Bałtyckie - całoroczna atrakcja i ciekawe miejsce w Polsce.