google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Spacer nad morzem przez cały rok

Trójmiasto latem to zawsze dobry pomysł. Czy jednak warto jeździć nad morze przez cały rok? Zdecydowanie tak. Szczególnie we dwoje na krótki weekend z dala od zmartwień.

Spacer nad morzem przez cały rokOrłowo, Gdynia

Fotolia

Poza sezonem Bałtyk w oczach turystów traci na uroku (i cieple). Okazuje się jednak, że jeśli zamienimy kąpiele na spacery, możemy odkryć Trójmiasto na nowo. A gdy mamy ochotę wybrać się na romantyczny weekend z drugą połówką nie ma lepszego miejsca.

Gdzie warto się wybrać? Zacznijcie od Parku Oliwskiego. Ten ostatni z niegdyś wielu ogrodów miejskich zaskoczy was spokojem i pięknem jesiennego krajobrazu. Ta znajdująca się właściwie po środku miasta oaza przyrody to nie tylko zwykłe miejsce na spacer. W części botanicznej rosną drzewa i inne rośliny ze wszystkich kontynentów, więc będzie to spacer nie tylko po Polsce. Wybierzcie się tam tylko w ciągu dnia, bo jesienią park otwarty jest do dwudziestej.

Ale park to dopiero początek. Jeśli z dala od turystów macie ochotę połazić po Trójmieście,
nie możecie ominąć Starej Oliwy. Ta właściwie niezniszczona w czasie wojny część Gdańska zachowała swój własny klimat i charakter. Dzięki temu dziś możemy podziwiać jej romantyczne piękno.

Istnieją dwa szlaki spacerowe, którymi możemy obejść tę dzielnicę. Pierwszy, krótszy zajmie nam nie więcej niż dwie godziny. Prowadzi przez park do zespołu poopackiego (gdzie koniecznie trzeba zajrzeć do katedry) i kończy się na Starym Rynku Oliwskim. Druga trasa to już prawdziwa wyprawa. Idąc tą drogą obejrzymy dokładnie nie tylko centrum starej Oliwy czy dawne tereny opactwa. Nie umnkną nam też punkty widokowe i miejsce o wiele obiecującej nazwie - Dolina Radości. Wśród oliwskich atrakcji znajduje się również zoo. Warto tam zajrzeć, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Obojętnie ile czasu spędzimy w tej niezwykłej dzielnicy, na pewno znajdziemy tu coś innego od plaż i deptaków. Taki Gdańsk czeka na odkrycie.

Trójmiasto to jednak przede wszystkim woda. Jeśli więc w trakcie naszej wycieczki nie jest zbyt zimno warto się koło niej pokręcić. Szukając nadal tych najbardziej malowniczych miejsc trafimy na pewno na Długie Pobrzeże. Jest to deptak, który ciągnie się nie wzdłuż morza, a rzeki Motławy.
W czasie spaceru  po tym miejscu można podziwiać ciąg gotyckich bram wodnych, wiernie odbudowanych po wojnie. A czemu by nie wybrac się na plażę w gdyńskim Orłowie? Doskonałe zachody słońca na Klifie Orłowskim podziwiac można ze skromnego, ale długiego (180 metrów) molo o każdej porze roku. Sopockie molo nadaje się tak samo dobrze na spacer zimą jak w pełni lata. Jest tam szczególnie malowniczo wieczorami, więc dlaczego by nie wybrać się w tę okolicę na kolację we dwoje? Sopot słynie z knajpek usytuowanych nad samym morzem.

Trójmiasto to idealny cel dla turystów, szczególnie tych zakochanych. Szeroki wybór atrakcji uprzyjemni wasze wspólne chwile. W każdym z trzech miast znajdziecie miejsca pełne zgiełku i życia lub takie, w których możecie się wyciszyć i zrelaksować.
Sopockie molo nadaje się tak samo dobrze na spacer jesienią jak w pełni lata. Jest tam szczególnie malowniczo wieczorami, więc dlaczego by nie wybrać się w tę okolicę na kolację we dwoje.

powrót do strony głównej

 Wysoki poziom zaangażowania w odpowiednie zaplanowanie urlopu jest ...

Rower jako środek transportu jest chętnie wybierany nie ...

Planując wakacyjne wyjazdy wiele osób wybiera na urlop ...

Każdego roku do Trójmiasta, w skład którego wchodzą ...

Przedstawiamy sześć miejsc w Sopocie, w których zjecie ...

Są takie miejsca w Sopocie, które musicie zobaczyć. ...

nocleg

gastronomia

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/968/trojmiasto-dla-dwojga/