google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kopalnia zdrowia w Wieliczce

Atrakcje Krakowa i okolic

Kopalnia Soli w Wieliczce to nie tylko jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Polski, ale także uzdrowisko. 

Kopalnia zdrowia w Wieliczcenowe termy w Wieliczce

mat. promocyjne Kopalni Wieliczka

Sanatorium w Wieliczce jako pierwsze w Polsce otrzymało status podziemnego uzdrowiska. W 2013 roku odwiedziło je ponad 1,2 mln osób, zarówno turystów, którzy chcieli podziwiać jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych kraju, jak i kuracjuszy, znających szczególne właściwości wielickiego powietrza przesyconego solą i działającego zbawiennie na drogi oddechowe. Do czasu wybudowania nowej tężni solankowej kuracjusze mogą korzystać z komór na II poziomie kopalni, czyli Jeziora Wessel i Stajni Gór Wschodnich, która wyposażona jest w miejsca do spania i  mniejszą grotę solankową. Do dyspozycji pacjentów jest również Młyn Solny, czyli znajdujący się na powierzchni budynek z gabinetami specjalistycznymi. Niebawem Wieliczkę czekają wielkie zmiany. Oprócz nowej tężni, powstaną dwie dodatkowe komory w podziemnej bazie leczniczej. Kopalnia oferuje różnorodne programy profilaktyczne, pobyty lecznicze oraz kilkunastodniowe turnusy.

Groty solankowe istnieją w większości miast Polski i cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedna z największych ma stanąć w tym roku na terenie uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka”. Będzie miała objętość 7600 m³, a do celów leczniczych wykorzystywana będzie solanka pochodząca z VII poziomu kopalni, czyli z głębokości 255 m. Projekt zakłada umieszczenie w owalnej bryle budynku wieży widokowej o wysokości 26 metrów, która umożliwi podziwianie okolicy z Parkiem św. Kingi, szybami górniczymi i miastem. Nowa tężnia ma dorównać – a nawet przewyższyć – te, znajdujące się obecnie w Inowrocławiu, Ciechocinku, Gołdapi i Konstancinie- Jeziornej. Zakończenie budowy wartej 7 mln zł. planowane jest na sierpień.

Wielicka solanka otrzymała świadectwo, potwierdzające jej właściwości lecznicze. Spływająca po gałązkach tarniny woda solankowa, uderzając o ich powierzchnię i rozpryskując się, wytwarza potrzebne do inhalacji aerozole. Te, które wytwarzane będą w Kopalni Soli w Wieliczce zawierają znaczne ilości chlorku sodu. Szczególne właściwości solanki wykorzystywane są w profilaktyce oraz wspomaganiu leczenia schorzeń górnych dróg oddechowych. Do Wieliczki powinny zatrem  przyjechać osoby cierpiące na przewlekłe zapalenie zatok, nawracające zapalenie nosa i gardła, astmę oskrzelową, alergię, ale także uskarżające się na migreny, schorzenia dermatologiczne i układu pokarmowego oraz nerwicę. Inhalacje wzmacniają także system immunologiczny w organizmie. Jeśli często się przeziębiasz, powinieneś połączyć przyjemne z pożytecznym: zwiedzić niesamowite miejsce i skorzystać z jego właściwości leczniczych.

Kudowa-Zdrój, położona na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza ...

Kamień Śląski, wieś w województwie opolskim, ma wiele ...

Położenie Krynicy-Zdrój na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, sprawia, ...

Konstancin-Jeziorna jest położony na styku Równiny Warszawskiej i ...

Niewielka miejscowość w gminie Brześć Kujawski, w południowo-wschodniej ...

Dzielnica uzdrowiskowa urokliwego miasteczka Lądek- Zdrój rozciąga się ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/98/wieliczka-nowe-termy/