Pociąg sprawdzisz na google maps

PKP nawiązała współpracę z google. Dzięki temu na mapach google'a można już wyszukiwać połączenia pociągowe na wybranych przez siebie trasach.

Do tej pory korzystając z map najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie można było szukiwać dogodnych połączeń pieszych, samochodowych lub samolotowych na wyznaczonych trasach (w przypadku Warszawy również połączeń realizowanych środkami transportu miejskiego). Teraz, dzięki nawiązaniu współpracy między polskim przewoźnikiem a wyszukiwarką, możliwe jest także wyznaczenie tras połączeń realizowanych przez pociągi PKP Intercity, a więc Express InterCity Premium (Pendolino), Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe (TLK).

Wszystko co należy zrobić, by takie połączenia wyszukać to po wejściu na maps.google.pl (lub po uruchomieniu aplikacji Mapy Google na urządzeniu mobilnym) wybrać opcję „Wyznacz trasę”, a w niej ikonkę pociągu. Po wpisaniu punktu początkowego i docelowego wyszukiwarka pokaże wszystkie dostępne na wskazanej trasie połączenia kolejowe realizowane przez pociągi PKP Intercity. Każde połączenie opatrzone jest dodatkowo opisem trasy (czasem przejazdu, godziną odjazdu ze stacji początkowej i przyjazdu na stację końcową, przystankami pośrednimi, wskazówkami o kolejnych połączeniach na tej trasie oraz informacjami ogólnymi na temat tego jak często w ciągu dnia i tygodnia połączenia między tymi punktami są realizowane). W przypadku połączeń międzynarodowych wyszukiwarka pokazuje tylko połączenia kolejowe oraz czas przejazdu na terenie Polski.

Przy tak zaawansowanych informacjach na temat połączeń kolejowych jakimi dysponuje wyszukiwarka aż prosi się, by móc zakupić bilety tą drogą. Niestety, te można nabyć jedynie za pośrednictwem dotychczasowych kanałów – w kasie lub przez internet ze strony PKP. Z wyszukiwarki nie można się również dowiedzieć o utrudnieniach w ruchu i ewentualnych remontach na trasach – informacje te również są dostępne jedynie u samego przewoźnika.

Obecnie w wyszukiwarce maps.google.pl znajdują się informacje na temat 300 połączeń realizowanych przez PKP Intercity. Ma się to wkrótce zmienić. Jak mówią przedstawiciele spółki kolejowej, współpraca między firmami będzie rozwijana, aby docelowo na mapach Google znalazło się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(121) "Pociąg sprawdzisz na google maps - Wiadomości turystyczne, Informacje turystyczne, Podróże, Rozkład jazdy, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(22) "Małgorzata Orlikowska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "19.2685550424437" ["lng"]=> string(16) "52.2591918329892" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Pociąg sprawdzisz na google maps - Wiadomości turystyczne, Informacje turystyczne, Podróże, Rozkład jazdy, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: Małgorzata Orlikowska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Pociąg sprawdzisz na google maps - Wiadomości turystyczne, Informacje turystyczne, Podróże, Rozkład jazdy, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Małgorzata Orlikowska

meta_desc: