google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kraina Lessowych Wąwozów na komórce

Urokliwą krainę położoną na Lubelszczyźnie można zwiedzać przy pomocy aplikacji na telefonie komórkowym.

Kraina Lessowych Wąwozów na komórceaplikacja

InterAkcja / Foter / CC BY

Zachodnia część województwa lubelskiego obfituje w lessowe wąwozy – jest ich tu ponoć najwięcej na całym kontynencie. Nietypowe ukształtowanie terenu, a także fakt występowania tu wielu rzadkich gatunków roślin, zróżnicowanej fauny czy cennych przyrodniczo obszarów (jak rezerwaty przyrody, parków krajobrazowych) czyni ten rejon Polski niezwykle atrakcyjnym dla przyjezdnych (choć stosunkowo mało poznanym przez turystów). Od kilku lat lokalna organizacja turystyczna promuje Krainę Lessowych Wąwozów wśród turystów. Aby być na czasie w docieraniu do nich stworzyła również aplikację mobilną, która ułatwia zwiedzanie Krainy.

Aplikacja „Kraina Lessowych Wąwozów” to kompendium wiedzy o tym co warto zobaczyć w zachodniej części Lubelszczyzny – a ponieważ Krainę tworzy w sumie dziesięć gmin i jedno miasto (m. in. Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Nałęczów, Opole Lubelskie i miasto Puławy) – możliwości zwiedzania jest sporo.

Autorzy aplikacji zachęcają turystów do aktywnego poznawania tajemnic Krainy. Użytkownikom udostępnili kilkanaście szlaków tematycznych wiodących przez najbardziej urokliwe, a przy tym cenne – ze względu na występujące tam zabytki, obiekty architektoniczne – zakątki regionu. Do dyspozycji turystów są szlaki piesze, rowerowe, ścieżki spacerowe, dydaktyczne związane np. z walkami niepodległościowymi, partyzantką,  Wisłą i rzecz jasna z samymi wąwozami.

Poza informacjami na temat szlaków użytkownik dowie się gdzie znajdują się ważne dla regionu pamiątki, obiekty czy tzw. perełki sztuki architektonicznej. Autorzy aplikacji zawarli ich w programie kilkadziesiąt, chodzi m.in. o obiekty sakralne, cmentarze, ale i młyny, muzea czy ciekawe architektonicznie wille. Dzięki funkcji geolokalizacji możliwe jest równoczesne sprawdzenie na mapie umiejscowienia tych obiektów na mapie.

Oprócz informacji typowo turystycznych użytkownik może przy pomocy programu poznać ofertę hotelowo-gastronomiczną Krainy i dowiedzieć się co ciekawego – w zakresie kultury – dzieje się na jej obszarze. Aplikacja gromadzi bowiem dane dotyczące miejsc noclegowych, restauracji, barów oraz wydarzeń kulturalnych.  

Aplikacja jest darmowa. Można ją pobrać ze strony LGD Kraina Lessowych Wąwozów.

powrót do strony głównej

Poznaj rezydencję, która dawniej uchodziła za jedną z ...

Są tacy, którzy podobno widzieli już wszystko co ...

Polska tradycja bogata jest w liczne legendy, historie ...

Zamek obronny wzniesiono w Puławach w latach 1671-1676 ...

Puławy, wraz z Kazimierzem Dolnym i Nałęczowem, tworzą ...

W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą znów można podziwiać ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/988/kraina-lessowych-wawozow-na-komorce/