google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kajakiem po Mazurach i Mazowszu

Powstał przewodnik kajakowy po zachodniej części Mazur i Mazowsza. Dostępny jest w wersji papierowej i jako aplikacja na komórki.

Kajakiem po Mazurach i Mazowszukajak

** RCB ** / Foter / CC BY

Polska jest jednym z najlepiej wyposażonych krajów w Europie jeśli chodzi o zasoby wodne. Do niedawna dostęp do większości szlaków wodnych był utrudniony dla wodniaków z powodu ich małej żeglowności. W ostatnich latach wiele jednak zrobiono, by ten stan rzeczy zmienić.

W parze z poprawą stanu polskich akwenów poszły inwestycje w infrastrukturę wodną. Od kilku lat systematycznie zwiększa się też zainteresowanie samych turystów uprawianiem sportów wodnych. Właśnie dla nich przygotowano przewodnik „Od Wisły do Wisły”.

Liczący ponad dwieście stron przewodnik zawiera propozycje wypraw kajakowych po rzekach zachodniej części Mazur i Mazowsza, m.in. Nogacie, Elblągu, Drwęcy, Jezioraku, Iławce, Welu, a także po Kanale Elbląskim i Kanale Jagiellońskim. Jak mówią o przewodniku  jej autorzy: lokalne grupy działania "Ziemia Lubawska" i "Łączy Nas Kanał Elbląski", to bodaj pierwsza na rynku, tak obszerna publikacja dotycząca możliwości uprawiania kajakarstwa na Żuławach Wiślanych, Pojezierzu Iławskim i Brodnickim.

W książce znalazły się nie tylko propozycje szlaków (których w sumie jest aż 574 km), ale i ciekawe miejscowości, obiekty, zabytki, atrakcje przyrodnicze i kulturowe znajdujące się na trasach przebiegu tych szlaków. Opisy wsparte są mapami i zdjęciami poszczególnych obiektów, a także informacjami przydatnymi dla kajakarzy: wskazówkami dotyczącymi warunków nawigacyjnych, przystani, wypożyczalni sprzętu czy praktycznymi radami dotyczącymi pływania kajakiem. Jest też słownik terminów kajakarskich.

Przewodnik dostępny jest w polskiej, angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Można go bezpłatnie uzyskać np. w siedzibie LGD „Łączy nas Kanał Elbląski” w Elblągu przy ul. Jana Amosa Komeńskiego 40.

Równocześnie z wersją papierową promowana jest wersja mobilna, kóra uzupełnia informacje zawarte w przewodniku. Dzięki aplikacji można więc prześledzić dokładny przebieg szlaków i zobaczyć jakie atrakcje turystyczne czy obiekty noclegowo-gastronomiczne znajdują się w ich pobliżu.  

 

Na turystycznej mapie Mazur pojawiła się nowa atrakcja ...

Polska ma do zaoferowania także wiele atrakcji z ...

Elbląg nie cieszy się tak wielką popularnością jak ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/989/kajakiem-po-mazurach-i-mazowszu/