Budva – atrakcje turystyczne

Budva– wspaniały historyczny kurort, w którym warto spędzić urlop w otoczeniu gór, wybrzeża zamkniętego klifem, bajecznej wysepki i lazurowego morza. Budvę założyli Grecy, zdobywali Rzymianie oraz przez wiele wieków była pod wpływami Bizancjum i stolicą biskupstwa, dzięki czemu do dziś robiąc sobie przerwy w plażowaniu można podziwiać wspaniałe zabytki.

Zwartą średniowieczną starówkę zwaną „Dubrownikiem w miniaturze”, będącą przed laty warowną twierdzą, otacza pierścień murów obronnych, a spacery po wąskich uliczkach i kawa wypita w przytulnej kawiarence na długo zapadną w pamięci. Po orzeźwiającej dawce energii z powodzeniem można zwiedzić katedrę św. Jana z górującą nad miastem wieżą, cerkiew Trójcy Świętej z charakterystycznymi biało-różowymi murami i owalną kopułą, ciekawy kościółek św. Sawy, a także najważniejszy zabytek miasta – Cytadelę spełniającą liczne funkcje kulturalne. Budva dysponuje jednymi z najlepszych hoteli w Czarnogórze, a turyści przybywają do kurortu głównie ze względu na wspaniałe plaże uchodzące za najciekawsze w tej części Adriatyku.

Plaże w Budvie

Najważniejsza to kamienisto-żwirowa, tętniąca życiem „Slovenska plaza” położona w centrum, żwirowa i długa plaża Jaz i piaszczysta z płytkim morzem Tresteno oraz kilka ciekawych zatok kąpielowych położonych po obu stronach kurortu. Wszystkie plaże są niezwykle gwarne, a Budva wieczorami zmienia się w centrum wielu rozrywek, dyskotek, nocnych klubów i kasyn. W wolnym czasie turyści mogą wybrać się na pobliską wyspę św. Mikołaja nazywaną „małymi Hawajami”, by tam oddać się wymarzonemu wypoczynkowi i kąpielom słonecznym. Budva oferuje również imprezy cykliczne w postaci międzynarodowego festiwalu muzyki pop, festiwalu Grand Teatar i odbywających się przez lipiec i sierpień wielu różnych koncertów i przedstawień teatralnych.

Becici

Becici z kolei to jeden z najstarszych kurortów z dwoma pięknymi, dobrze zagospodarowanymi, piaszczystymi plażami, na których spędzanie urlopu uprzyjemniają drewniane leżaki i słomiane parasole chroniące przed słońcem. Z plaży można podziwiać miejską zabudowę rozłożoną na górskich zboczach i prześliczną zatokę należącą do entuzjastów lotów na spadochronie za motorówką. Gorące słońce, wspaniała plaża doskonale nadająca się na wypoczynek z dziećmi i luksusowe hotele zgromadzone w osobnym kompleksie oddzielonym od miasta lasami piniowymi gwarantują relaks na najwyższym poziomie. Na miejskiej plaży w lecie odbywają się prestiżowe zawody w siatkówce plażowej, w mieście znajdują się korty tenisowe, a turyści o mocnych nerwach mogą spróbować sił w paralotniarstwie. Jedną z atrakcji są rejsy wynajętymi łodziami, rowerami wodnymi lub taksówkami wodnymi na pobliską wyspę św. Mikołaja z ustronnymi plażami i ciekawymi grotami. Miejscowe restauracje serwują najlepsze dania rybne na wybrzeżu, natomiast dyskoteki i lokale nocne gwarantują romantyczne rozrywki do białego rana.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/5FB7_y93obE" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(18) "Budva, Czarnogóra" ["lat"]=> float(42.29114890000000315239958581514656543731689453125) ["lng"]=> float(18.840295000000001124362825066782534122467041015625) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJcTPk85XUTRMRSDCcvAZ_Rjs" ["name"]=> string(5) "Budva" ["city"]=> string(5) "Budva" ["state"]=> string(5) "Budva" ["country"]=> string(11) "Czarnogóra" ["country_short"]=> string(2) "ME" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/5FB7_y93obE" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: