cake-art-festival_plakat-724x1024_2

Cake Art Festival – pierwszy taki festiwal w Toruniu

Tego jeszcze nie było! Tylko w Toruniu, po raz pierwszy zagości niezwykłe wydarzenie, które zaskoczy i przyciągnie swoją niepowtarzalną formułą. Przez dwa dni artyści, którzy nie mają nic wspólnego z cukiernictwem, mierzyć się będą z nietypową dla nich materią, czyli prawdziwymi tortami podczas Cake Art Festival! Nie od dziś wiadomo, że działalność cukiernicza uznawana jest za sztukę. Co może się jednak wydarzyć, kiedy artyści wizualni spróbują stworzyć swoje dzieła nie na płótnie, a na ciastach, lukrze i masie cukrowej? Odwiedzający Zamek Krzyżacki w Toruniu będą mogli się o tym przekonać już w sobotę i niedzielę 9 i 10 kwietnia. Takiego wydarzenia nie można przegapić.

Cake Art Festival to nowe wydarzenie na artystycznej mapie Torunia, które zaskoczy i przyciągnie mieszkańców swoją oryginalną formułą. Podczas dwóch festiwalowych dni, artyści wizualni podejmą próbę stworzenia nietypowych dzieł sztuki na… prawdziwych tortach. Każdy z zaproszonych twórców na co dzień reprezentuje inny styl i technikę, lecz tym razem wszyscy będą musieli zmierzyć się z nietypowym dla nich medium i przedstawić na nim swoją artystyczną wizję. Toruńska publiczność będzie mogła obserwować jak imponujące rozmiarami, bo kilkupiętrowe torty przygotowane według autorskich receptur przez Cukiernię Zakryś, nabierają nowego charakteru i zaczynają przypominać niezwykłe dzieła artystyczne.

Podczas festiwalu swoich sił spróbują twórcy z rożnych dziedzin, którzy na chwilę będą musieli porzucić swoje dotychczasowe „płótna”. Malarstwo będą reprezentować: Tomasz Cebo – ekspresjonista, który porusza się również w obszarach audio instalacji i performance, Edgar Pill – malarz abstrakcyjny oraz Maja Sosnowska – warta uwagi artystka, która zaczyna swoją twórczą przygodę. Nie zabraknie również uznanego ilustratora – Andrzeja Poprostu, który na swoim koncie ma na przykład potężne murale, oglądane każdego dnia przez dziesiątki tysięcy przechodzących i przejeżdżających obok nich widzów. Ozdabianie tortów będzie również zupełnie nowym i ciekawym wyzwaniem dla dwóch artystek zajmujących się upiększaniem ludzkiego ciała: Joanny Kozłowskiej – makijażystki poruszającej się także w obrębie body-paintingu oraz Alici Balaryn tworzącej się na co dzień tatuaże. Podczas festiwalu zobaczymy również doświadczoną dekoratorkę z Cukierni Zakryś – Katarzynę Knybę, która zaprezentuje swój sposób dekorowania ciast i tortów.
Warsztaty z dekorowania słodkości

Cake Art Festival odbędzie się w sobotę i niedzielę 9 i 10 kwietnia na terenie Zamku Krzyżackiego w Toruniu, w godzinach od 12:00 do 16:00. Do wejścia na teren wydarzenia uprawniać będą bilety na zwiedzanie Zamku Krzyżackiego dostępne w kasie zamkowej, według aktualnego cennika: 20 zł – bilet normalny oraz 12 zł – bilet ulgowy. Kasa zamkowa mieści się w budynku Generałówki przy ul. Przedzamcze 3 i jest otwarta codziennie w godzinach 10:00-18:00

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(14) "Toruń, Polska" ["lat"]=> float(53.0137902000000025282133719883859157562255859375) ["lng"]=> float(18.598443700000000688987711328081786632537841796875) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJGeyU2eE0A0cRxIlqWJpySnQ" ["name"]=> string(6) "Toruń" ["city"]=> string(6) "Toruń" ["state"]=> string(18) "Kujawsko-Pomorskie" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: