Spotkanie_Przed_Sezonem

Centrum Żeglarskie zaprasza na „Spotkanie przed sezonem”

Już w przyszłą sobotę zapraszamy na darmowe spotkanie informacyjne „Przed sezonem” poświęcone zmianom i aktualnym przepisom w prawie żeglugowym.

Inicjatorami spotkania są żeglarze działający w strukturach zarówno Centrum Żeglarskiego jak i Szczecińskiej Szkoły „Pod Żaglami” oraz  Radioklubu SP1KNJ „Pod Żaglami”, którzy chcieliby przypomnień szczecińskim żeglarzom o zmianach w GMDSS i lokalnych przepisach w żegludze. Spotkanie jest bezpłatne i kierowane do osób już żeglujących – wyczynowo, rekreacyjnie, turystycznie. Organizatorzy planują poruszyć następujące tematy:

  1. Przypomnienie ogólne o roli GMDSS w zapewnianiu bezpieczeństwa żeglugi oraz jego struktury systemowej.
  2. Aktualizacja stanu łączności publicznej po likwidacji stacji brzegowej Witwo-Radio, tj. po instalacji pod egidą UM Gdynia systemu Polish Rescue Radio.
  3. Aktualizacja łączności morskiej po likwidacji UM Słupsk i organizacji nowego VTS-ŁAWICA na środkowym wybrzeżu.
  4. Zmiany w systemach alarmowych w NB i naprowadzania na rozbitka: EPIRB, AIS-MOB, AIS SART, GPS-GALILEO
  5. Informacje o możliwościach uzyskania uprawnień operatorskich GMDSS i procedurach rejestracji radiotelefonów i pław.

Na odświeżenie swojej żeglarskiej wiedzy zapraszamy w sobotę, 12 marca o godz. 13.00 do świetlicy w budynku dydaktycznym na terenie Centrum Żeglarskiego.  

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(11) "mat.prasowe" ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: mat.prasowe

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat.prasowe

meta_desc: