11city_break_zajawkagraficzna

City break w Polsce wciąż popularną alternatywą dla dłuższego urlopu

Wyjazdy typu city break to nie tylko okazja na weekendowy wypad do innego miasta, ale także sposób na krótki, letni odpoczynek. Według 39% zapytanych Polaków to dobre rozwiązanie, gdy nie możemy wyjechać na dłuższy urlop. Co czwarty z nas rozważał w tym roku skorzystanie z city break, bo to świetny pomysł, aby aktywnie zwiedzać inne miasta. Jak Polacy chcieliby spędzać czas na wyjeździe w formule city break sprawdził serwis Prezentmarzeń.

Polacy wraz z początkiem lata ruszają na wakacyjne wyjazdy nie tylko nad morze czy w góry, ale także do miast w poszukiwaniu atrakcji i miejskich pomysłów na wypoczynek. Jak wynika z badania „Potrzeby i oczekiwania Polaków w obszarze aktywności fizycznej i rozrywki” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń podczas city break 29% z nas chciałoby aktywnie korzystać z lokalnych rozrywek, a 23% poszukuje niestandardowych form spędzania czasu, na przykład próbując wybranego sportu ekstremalnego. Dla 19% respondentów najważniejsza jest możliwość zwiedzania zabytków i najciekawszych miejsc w danym mieście. Z kolei 17% ankietowanych stawia na relaks bez pośpiechu i w miarę możliwości wybiera hotele ze strefą spa. Dla 12% liczy się możliwość kulinarnego odkrywania wybranego miasta, co czynią próbując dań regionalnych.

Jak pokazały wyniki badania serwisu Prezentmarzeń kluczową rolą rozrywki w obecnych czasach, jak twierdzi 34% zapytanych Polaków, jest dostarczanie pozytywnych emocji i dodawanie energii do działania. Zdaniem 31% rozrywka dziś powinna przede wszystkim nas odstresowywać i odprężać. Dla 19% ankietowanych ważną rolą rozrywki jest możliwość zdobywania nowych doświadczeń. City break, czyli krótkie wypady do miast w celu poznawania ich atrakcji są nie tylko modne, ale także wpisują się w aktualne potrzeby Polaków. Są alternatywą dla dłuższych urlopów i mogą być dostępne praktycznie na każdą kieszeń. Z badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń wynika, że spośród 1392 respondentów aż 64% zadeklarowało chęć wyjazdu typu city break w okresie letnim.

Badanie „Potrzeby i oczekiwania Polaków w obszarze aktywności fizycznej i rozrywki” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1392 respondentów w formie ankiety online w kwietniu 2022.

Powierz przewóz osób profesjonalistom, którzy bezpiecznie zawiozą Cię na miejsce. Sprawdzone pojazdy wraz z dobrymi kierowcami to podstawa udanego wyjazdu.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: