Kurtka softshell

Ile zapłacimy za kurtkę softshell damską? Odpowiedź może Was zaskoczyć

Kurtka softshell damska jest coraz chętniej wybieraną kurtką przez kobiety, które wybierają się na wycieczkę w góry czy trekking. Mogłoby się wydawać, że za wygodę trzeba sporo zapłacić, ale czy na pewno? W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej, czym jest softshell damski.

Co to jest kurtka softshell?

Jest to rodzaj tkaniny, która ma za zadanie ochronić użytkownika przed działaniem wiatru. Jednocześnie zapewnia wysoką oddychalność oraz zdolność do odprowadzania wilgoci z organizmu, utrzymując komfort termiczny.

Czym dokładnie jest kurtka softshell? Jest to odzież wierzchnia, która składa się z dwóch bądź trzech warstw. Pierwsza zewnętrzna jest wykonana z włókien syntetycznych (poliestru) i służy do ochrony przed np. wiatrem, środkowa to membrana spowalniająca wchłaniacie wilgoci, a wewnętrzna (np. wykonana z polaru) ma za zadanie utrzymanie komfortu cieplnego.

Biorąc pod uwagę powyższe cechy, softshell damski idealnie sprawdzi się w trudnych warunkach atmosferycznych, np. podczas aktywności fizycznych.

Kurtka softshell damska

Jaką wybrać dobrą kurtkę softshell damską?

Przede wszystkim należy określić, do jakich aktywności będzie potrzebna kurtka softshell damska. Podczas wymagających i trudnych aktywności bardzo dobrze sprawdzi się kurtka z wysokimi wartościami membrany, natomiast podczas lekkich, mniej wymagających treningów – z niższymi wartościami bądź nawet bez niej.

Niektóre kurtki mają także dodatkowe zabezpieczenia, np. stójkę przy kołnierzu, która ochroni twarz przed wiatrem i deszczem, czy ściągacze u dołu kurtki, dzięki którym ciało będzie bardziej osłonięte. Ważne jest, aby materiał przylegał odpowiednio do ciała, jednak tak, aby nie krępował jednocześnie ruchów i umożliwiał podnoszenie rąk bez podwijania materiału.

Kaptur dodatkowo ochroni głowę przed wiatrem, jednak należy pamiętać, by był on odpowiednio większy, np. aby zmieścić w nim głowę w kasku. Innymi dodatkowymi zabezpieczeniami i dodatkami w kurtce softshell damskiej mogą być ocieplacze na nadgarstki, kaptur z daszkiem czy wiatroszczelne listwy przy zamkach.

Na rynku istnieje wiele modeli i wzorów kurtek, dzięki czemu można zdecydować się nie tylko na kolorową kurtkę softshell damską, ale i taką w bardziej stonowanej barwie. Zarówno czarne damskie kurtki softshell, jak i modele w bardziej odważnych, wyrazistych barwach można znaleźć tutaj: https://outdoorzy.pl/strefa-damska/odziez/kurtki/softshell.html.

Kurtka softshell damska

Ile kosztuje dobra kurtka softshell damska?

Ceny kurtek softshell damskich wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Skąd taka rozbieżność? Wszystko zależy od użytego materiału, jego wytrzymałości i rozciągliwości, liczby partii z membraną oraz wykorzystanych udogodnień i dodatkowych zabezpieczeń.

Tańsze modele mają mniej warstw, także będą dobrą propozycją dla osób szukających ubrania na co dzień. Natomiast droższe, składające się z wielu warstw i często dodatkowych zabezpieczeń typu kaptur, stójka, wiatroszczelna listwa przy zamku czy ocieplacze, to idealna propozycja dla osób aktywnie uprawiających sport w trudnych warunkach atmosferycznych.

W związku z tym cena kurtki softshell damskiej zależy przede wszystkim od tego, do jakiej aktywności będzie wykorzystywana. Bardzo ważne są nie tylko właściwości kurtki softshell, ale i jej rozmiar, który musi być bardzo dobrze dobrany. Za mała lub za duża kurtka nie spełni swoich funkcji, a co za tym idzie, nie będzie stanowiła odpowiedniej ochrony przed wiatrem i zimnem.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: