airport

Indywidualne, rodzinne czy grupowe? Czym różnią się 3 popularne rodzaje ubezpieczeń na wyjazd?

Aktualnie na rynku można znaleźć dziesiątki polis na zagraniczne wyjazdy, które różnią się od siebie wieloma czynnikami, takimi jak zakres ochrony, suma ubezpieczenia, czas obowiązywania czy liczba osób, które dany pakiet obejmuje. W tym krótkim poradniku przyjrzymy się ostatniej z wymienionych różnic. Ubezpieczenia na wyjazd możemy podzielić na indywidualne, rodzinne oraz grupowe. Wyjaśniamy na czym polegają poszczególne warianty, a także wskazujemy ich mocne i słabe strony.

Indywidualne ubezpieczenia na wyjazd

Taka polisa to nic innego jak ubezpieczenie podróżne przeznaczone dla jednej osoby. Chroni kupującego przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń, jak konieczność interwencji lekarskiej w obcym państwie, pobyt w szpitalu, transport medyczny czy zgubienie bagażu. Często w tym zakresie do wyboru jest polisa na jedną podróż lub wiele wyjazdów (np. ubezpieczenie całoroczne). Dużą zaletę indywidualnego ubezpieczenia stanowi dostępna spora liczba pakietów oraz rozszerzeń zakresów ochrony – łatwo można wybrać rozwiązanie bardzo dokładnie dopasowane do swoich potrzeb i specyfiki danej podróży. Nie ma znaczenia, czy to klasyczny wypoczynek w jednym z europejskich krajów, czy egzotyczna przygoda na drugim końcu świata – na rynku znajdzie się polisa, zapewniająca indywidualną, kompleksową ochronę.

Rodzinne ubezpieczenia na wyjazd

Ubezpieczenie rodzinne jest przeznaczone dla rodziców i ich dzieci, podróżujących razem. Może to być wygodniejsza i tańsza alternatywa dla kupowania osobnych polis dla każdego członka rodziny oddzielnie. Warianty w takim układzie zazwyczaj zapewniają ochronę jednej lub dwóm osobom dorosłym oraz co najmniej jednemu dziecku w wieku do 18 lat. Najlepsze polisy mogą obejmować nawet 2 dorosłych i 4 dzieci. To bardzo komfortowe rozwiązanie, oszczędzające czas oraz pieniądze. Często rodzinne ubezpieczenia na wyjazd (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl), ze względu na większą liczbę uczestników podróży, uwzględniają w swoich pakietach wyższe sumy ubezpieczenia, dotyczące np. zwrotu kosztów za zgubiony bagaż czy NNW. Podobnie jak w przypadku polis indywidualnych, rodzinne plany są zazwyczaj dostępne w kilku wariantach, więc łatwo dopasować je do potrzeb rodziców i dzieci.

Grupowe ubezpieczenia na wyjazd

Coraz popularniejsze grupowe ubezpieczenia podróżne przeznaczone są dla minimum 10 osób, które wybierają się na zagraniczny wyjazd. Warto podkreślić, że tego typu polisa może obejmować nie tylko dla członków rodziny, ale także osoby zupełnie z sobą niespokrewnione. Jej zakres ochrony dotyczy takich zdarzeń, jak interwencja medyczna, zagubiony lub skradziony bagaż, NNW czy akcja ratownicza. Zwykle jest to tańsze rozwiązanie, niż ubezpieczenie wszystkich z osobna. Pozwala również zaoszczędzić mnóstwo czasu – nie trzeba dobierać zakresu ochrony oddzielnie dla każdego uczestnika wyjazdu.

W przypadku problemów z autem lub awarią w trakcie podróży – zadzwoń po pomoc drogową – https://www.auto-pomoc24.pl

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: