camper

Kamperem po Polsce – gdzie jechać i co zobaczyć?

Wakacje kamperem po Polsce to dobry pomysł, jeśli chcemy chociażby zaoszczędzić na zagranicznych wycieczkach. Sytuacja pandemiczna na świecie raczej nie ułatwia podróżowania między państwami i aby dostać się do niektórych z nich, należy być przede wszystkim zaszczepionym, posiadać odpowiednie w obecnej sytuacji uprawnienia, dowód szczepienia i tym podobne. Dlatego warto zdecydować się na pozostanie w kraju i wynajęcie kampera bądź przyczepy kempingowej, o ile nie macie własnej. Caravaning to ciekawa forma wypoczynku, interesujący sposób na zorganizowanie sobie urlopu i trend zyskujący na popularności.

Gdzie jechać?

Kamper czy samochód osobowy daje nam możliwość pojechania niemal wszędzie, to znaczy gdziekolwiek chcemy. Jedni wykorzystują kampera czy przyczepę kempingową, aby udać się na odludzie, inni postawią na pole kempingowe i caravaning. Obie formy są dobre na odpoczynek. Istnieją jednak miejsca, do których warto pojechać. Najwięcej osób stawia na to, co w naszym kraju jest najpiękniejsze. Ciekawe miejsca na wycieczkę kamperem po Polsce to przede wszystkim to, co nas zwykle otacza, a czego nie dostrzegamy w naszym codziennym, dynamicznym życiu. Warto jest wybrać się na Podlasie, gdzie znajdują się aż cztery parki narodowe: Biebrzański, Białowieski, Narwiański oraz Wigierski. Ich dzikość, kojarząca się z niesamowitym poczuciem wolności, na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom natury. Innym wartym odwiedzenia miejscem jest też przepiękne Roztocze na Lubelszczyźnie. Tam również nietrudno nie zauważyć białych kamperów. Znane wśród polskich karawaningowców ciekawe miejsca to także dzikie plaże nad Bałtykiem, Podkarpacie, Warmia i Mazury czy dorzecza naszych rzek.

Mniej znane rejony

Trasa kamperem po Polsce nie musi wiązać się jedynie z wyżej wymienionymi miejscami. Tak, jak wspomnieliśmy, kierowanie kamperem czy ciągnięcie przyczepy kempingowej daje wam wprost nieograniczone możliwości na wakacyjny wyjazd. Podczas tej niezapomnianej przygody udajcie się do miejsc, które kochacie, lub tych, które po prostu chcecie zobaczyć. Mogą to być góry, jeziora, miejsca kultu, ośrodki wypoczynkowe i tak dalej. Zdecydujcie, co chcecie zobaczyć, i zaplanujcie trasę.

Skąd wziąć kampera czy przyczepę kempingową?

Jeżeli nie macie kampera ani przyczepy kempingowej, z pomocą przyjdą wam platformy umożliwiające wyszukanie i porównanie odpowiedniego sprzętu. Aby wynająć kampera bądź przyczepę za ich pośrednictwem, należy określić datę odbioru oraz oddania, wpłacić zaliczkę, uzgodnić pozostałe szczegóły i można ruszać. Ważne, by posiadać odpowiednią kategorię prawa jazdy. Cięższe pojazdy bądź przyczepy będą wymagały od was posiadania uprawnień na poziomie B+E, C lub C+E.

Zajrzyjcie do Internetu, bo online wypożycza się naprawdę szybko i łatwo. Jedną z firm oferujących przyjazny serwis z bogata ofertą jest CampDeck, która  swoim klientom wynajem kampera, przyczepy, domku letniskowego lub jachtu. Dzięki CampDeck bezproblemowo przejdziesz przez wszystkie formalności i na spokojnie zaplanujesz wyjazd, a wszystko to zrobisz, nie ruszając się z domu.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: