paszport

Kraje, które ostatnio zmieniły wymagania dotyczące wjazdu

Nowym trendem w świecie wymagań wstępnych są nowe oznaczenia dotyczące ważności szczepień i wymagań dotyczących dawek przypominających. Wiele krajów zmieniło swoje zasady dotyczące pełnych szczepień, zmieniając oznaczenie osoby, która jest w pełni zaszczepiona w schemacie dwu- lub jednodawkowym, w zależności od tego, kiedy otrzymali ostatnią dawkę szczepionki. Jeśli od ostatniej dawki minęło od sześciu miesięcy do roku, w zależności od kraju, podróżni również muszą otrzymać dawkę przypominającą.

Kraje, które zmieniły tę zasadę to Francja, Holandia i Zjednoczone Emiraty Arabskie, chociaż Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadziły dawki przypominające dla wszystkich, niezależnie od daty szczepienia. Więcej krajów zostało dodanych do tej rosnącej listy pod koniec stycznia, w tym członków Unii Europejskiej, takich jak Austria, Chorwacja, Grecja, Hiszpania i inne.

– Kuba – Na początku stycznia Kuba zmieniła wymagania dotyczące wjazdu, aby teraz uwzględnić wymóg testowania dla wszystkich osób powyżej 13 roku życia, a także zakaz wstępu na wyspę każdemu, kto nie jest zaszczepiony ze względu na wariant Omicron.

– Singapur – Podróżni, którzy są zarówno w pełni zaszczepieni, jak i przedstawią dowód niedawnego powrotu do zdrowia po COVID-19, mogą teraz wjechać do Singapuru bez żadnych wymagań testowych.

– Wielka Brytania – Od 12 lutego podróżujący do Wielkiej Brytanii, którzy są w pełni zaszczepieni, nie będą już musieli przestrzegać żadnych wymagań dotyczących testów.

– Maroko – Maroko zostało oficjalnie ponownie otwarte 7 lutego po zakazie podróży międzynarodowych od listopada 2021 z powodu Omicron. Według jego strony turystycznej podróżni muszą przedstawić dowód pełnego szczepienia i negatywny wynik testu na COVID-19. Są również zobowiązani do wypełnienia formularza zdrowotnego i podlegają szybkim testom po przybyciu na lotnisko.

– Filipiny – Filipiny zaczną zezwalać zagranicznym podróżnikom na wjazd do kraju od 10 lutego. Są zobowiązani do przedstawienia dowodu pełnego szczepienia, a także ostatniego negatywnego testu na COVID-19.

– Tajlandia – Tajlandia po raz kolejny wznowiła program Test & Go dla zaszczepionych podróżnych, umożliwiając im poddanie się reżimowi testów, który zastępuje wszelkie wymagania dotyczące kwarantanny.

– Aruba – Aruba zmieniła swoje wymagania dla nieszczepionych podróżnych 3 lutego, umożliwiając im wejście na wyspę pod warunkiem, że przedstawią dowód niedawnego negatywnego testu PCR na COVID-19. Zaszczepieni podróżni mogą również przesyłać informacje o swoich dawkach przypominających za pomocą systemu kodów QR.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: