Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

W ramach jarmarku przygotowano aż 155 stoisk oferujących upominki, świąteczne dekoracje i różnego rodzaju smakołyki. Stragany znajdują się na Targu Węglowym, ulicach Tkackiej i Bogusławskiego, a także przy Forum Gdańsk.

 

Jarmark Świąteczny w Gdańsku

Na pierwszym miejscu w rankingu polskich miast znalazł się Gdańsk. Jarmark świąteczny zaczyna się tam 18 listopada i kończy w przeddzień wigilii świąt Bożego Narodzenia.

W ramach jarmarku przygotowano aż 155 stoisk oferujących upominki, świąteczne dekoracje i różnego rodzaju smakołyki. Stragany znajdują się na Targu Węglowym, ulicach Tkackiej i Bogusławskiego, a także przy Forum Gdańsk.

W 2019 roku wydarzenie zajęło trzecie miejsce w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market” . Gdańsk był jedynym miastem w Polsce, które wyróżniono tą nagrodą. 

Co ciekawe, dziennik „The Times” umieścił w tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku na liście najlepszych w Europie. Znalazł się na 24 miejscu w rankingu.

Jarmark Świąteczny w Katowicach

Jest pierwszym i najdłuższym wydarzeniem świątecznym na Śląsku, bowiem zaczął się już 17 listopada, a skończy dopiero 8 stycznia 2023 roku. 

Jarmark w Katowicach oferuje ponad 80 stoisk, a niemal każde wystawia coś innego. Kupić można m.in. bombki szklane z częstochowskiej manufaktury czy ceramiczne kwiatki z węgierskiej manufaktury z Budapesztu. Nie brakuje pyszności – są podpłomyki, owoce w czekoladzie, pieczone kartofle, pierogi, żurek i nalewki śląskie. A to tylko początek listy. 

Największą atrakcją jarmarku jest Diabelski Młyn, usadowiony przed gmachem Teatru Śląskiego. Z siedzeń można podziwiać panoramę całego miasta. 

Jarmark Świąteczny w Warszawie

Warszawski jarmark znalazł się na trzecim miejscu. W tym roku rozpocznie się w sobotę 26 listopada i potrwa do 6 stycznia.

Goście mogą liczyć na wiele atrakcji. Będą pokazy kowalstwa artystycznego, a nawet chodzący bałwan Olaf, znany wszystkim dzieciom z słynnego filmu animowanego „Królowa Lodu”. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja, z którym każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Na straganach znajdziemy bibeloty ze szkła, wyroby ceramiczne, ze skóry, drewna czy lnu, a także biżuterię, ciepłe szale, wełniane skarpety i haftowane koszule. Pojawią się też wystawcy z Ukrainy i Litwy z lokalnymi produktami. 

Jarmark Świąteczny w Krakowie

Małopolskie wydarzenie zachwyca szczególnie ze względu na widowiskowe dekoracje i klimatyczny krajobraz, jaki zapewnia Stary Rynek. 

W tym roku stanie tam ponad 500 żywych świerków. Ustawiona zostanie też drewniana szopka autorstwa rzeźbiarza i artysty ludowego Józefa Lasika. Tradycyjnie na stoiskach będzie można spróbować ciepłych oscypków z żurawiną, chleba ze smalcem, potraw z grilla, a na rozgrzanie napić się grzańca galicyjskiego. 

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 25 listopada i potrwa do 1 stycznia 2023 roku.

Jarmark Świąteczny w Białymstoku

Ranking świątecznych, polskich miast zamyka Białystok. Wystawcy rozstawią swoje kramy na Rynku Kościuszki. W tym roku ma być dużo większy, niż w poprzednich latach. 

Miasto zadba o najmłodszych. Główną atrakcją jarmarku będą dwie karuzele. Pierwsza to karuzela Świętego Mikołaja z reniferowymi gondolami. Druga to karuzela wenecka, której dochód całkowity wesprze działalność Fundacji Pomóż Im. 

Dorośli też nie będą rozczarowani. W mnogości stoisk każdy znajdzie coś dla siebie, czy to korzenną herbatę, czy pięknie zdobione naczynia.

Wydarzenie rozpocznie się 3 grudnia i zakończy w przeddzień wigilii świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "Opr. red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: Opr. red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Opr. red.

meta_desc: