132_R2A9110_8

Polacy coraz chętniej wybierają wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych we Włoszech

Polacy uwielbiają zagraniczne podróże, którym z pewnością sprzyja dalsze znoszenie obostrzeń związanych z pandemią. Przez ostatnie lata coraz tłumniej odwiedzają gospodarstwa Roter Hahn w Południowym Tyrolu. Ta najbardziej wysunięta na północ prowincja Włoch kusi nas słoneczną pogodą, pyszną kuchnią, górskimi pejzażami i gościnnością mieszkańców. To również miejsce styku różnych kultur – przeplatające się wpływy alpejskie i śródziemnomorskie owocują niezwykłym bogactwem przeżyć.

Planując wyjazd coraz częściej oczekujemy od miejsca podróży czegoś więcej niż tylko pięknych widoków i wygodnego noclegu. Osoby przyjeżdżające do Południowego Tyrolu, poza degustacją regionalnej kuchni, chcą też poznawać miejscowe zwyczaje i kulturę – chętnie przebywają z tutejszymi mieszkańcami, aby w pełni poczuć klimat odwiedzanego miejsca. A trzeba przyznać, że region obfituje w niezwykłą kulturową różnorodność: austriackie wpływy i alpejski klimat łączą się z włoskim stylem życia i sprawiają, że Południowy Tyrol jest tak wyjątkowy. Co więcej, w tym rejonie czas po prostu płynie wolniej. Można tu odpocząć w duchu slow life oraz cieszyć się bliskością natury i tradycyjnymi potrawami, które serwują gospodarze. Z chęcią uczą oni gości jak przyrządzać tamtejsze specjały podczas wspólnego gotowania. Takie autentyczne doświadczenie Południowego Tyrolu było jedną z głównych myśli przyświecających idei zrzeszenia 1600 gospodarstw pod marką Roter Hahn (z niem. Czerwony Kogut). Gospodarze oferują noclegi w swoich domach z zapierającymi dech w piersiach widokami na góry i pokazują, jak wygląda codzienne życie w alpejskim gospodarstwie.

fot. mat. prasowe

Bliskość Dolomitów i gwarancja słonecznej pogody

Niezwykłe widoki na Dolomity pomogą wyciszyć myśli, wypocząć i odprężyć umysł, z kolei ciało będzie czerpało korzyści ze świeżego powietrza, wysokiej jakości domowego jedzenia, a także zdrowej dawki sportu. Każda pora roku daje inne możliwości spędzania czasu w otoczeniu pięknej, alpejskiej przyrody.

To raj dla miłośników górskich wędrówek, kolarstwa, jazdy konnej czy sportów zimowych. Wiele obiektów sportowych znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie agroturystyk spod znaku Czerwonego Koguta. Goście mogą skorzystać też z dobrodziejstw natury w wiejskich spa, które znajdują się w wybranych gospodarstwach. W ich ofercie można znaleźć kąpiel w sianie, mleku czy w miękkiej owczej wełnie, masaże, kuracje oczyszczające i ćwiczenia relaksacyjne.

Południowy Tyrol rozwiązuje jedną z głównych obaw urlopowych Polaków – troskę o pogodę. Ponad 300 słonecznych dni w roku sprawia, że śmiało można przygotować się na aktywności na świeżym powietrzu i zwiedzanie okolicy.

Niesamowite widoki, wielka gościnność mieszkańców oraz bogactwo kulturowe sprawiają, że Południowy Tyrol jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

fot. mat. prasowe

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(33) "Tyrol, Południowy Tyrol, Włochy" ["lat"]=> float(46.68884520000000293293851427733898162841796875) ["lng"]=> float(11.1562740999999991942104315967299044132232666015625) ["zoom"]=> int(9) ["place_id"]=> string(27) "ChIJwxAzDPm4gkcRIDaRFYcJBwQ" ["name"]=> string(5) "Tyrol" ["state"]=> string(20) "Trydent-Górna Adyga" ["state_short"]=> string(2) "BZ" ["country"]=> string(7) "Włochy" ["country_short"]=> string(2) "IT" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: