widok_na_beskidy

Poznaj Beskidy z perspektywy dwóch kółek

Beskidy są chętnie odwiedzane przez miłośników pieszej turystyki, ale ich piękno i urok można poznać nie tyko maszerując na własnych nogach. Również pasjonaci dwóch kółek, a w szczególności MTB, mogą znaleźli tam miejsca dla siebie, jeżdżąc proponowanymi trasami i szlakami. A jest ich naprawdę sporo! Zapraszamy na przejażdżkę po Beskidach.

Rokrocznie wielu rowerzystów mierzy się z górskim ukształtowaniem beskidzkiego terenu i nie żałuje swojego wyboru. Techniczne trasy pełne zjazdów i podjazdów, których tutaj nie brakuje, to nie lada gratka przede wszystkim dla zwolenników kolarstwa górskiego, w tym także amatorów tej dyscypliny. Znajdujące się tam szlaki i trasy rowerowe są zróżnicowane pod względem stopnia trudności i nawierzchni, dlatego niektóre z nich możliwe są do pokonania rowerem crossowym, trekkingowym, gravelowym, a nawet szosowym!

W Beskidach jest gdzie pojeździć

Bardzo popularnym kierunkiem rowerowych wyjazdów, zarówno tych krótszych, jak i dłuższych, jest Beskid Żywiecki i Śląski. Pętli z widokiem na górski krajobraz oraz tamtejszą kotlinę znajdziemy tam naprawdę sporo. Jedne szlaki zostały wytyczone i dobrze oznakowane, a inne przejechane i opracowane przez miłośników kolarstwa. Oprócz panoram i ciekawych do przejechania odcinków Beskidy znane są z wielu atrakcji turystycznych. Po drodze lub lekko zbaczając z trasy, można nie tylko odwiedzić interesujące miejsca, ale też przejechać przez hale, doliny i wjechać na beskidzkie szczyty.

Coś dla fanów MTB i e-MTB!

Każdy, kto wybiera się rowerem w Beskidy, znajdzie coś dla siebie. Szczególnie zadowoleni będą kolarze, którzy poszukują ekstremalnych wrażeń i chcący sprawdzić swoje umiejętności. W samym powiecie żywieckim do dyspozycji rowerzystów jest około 30 tras do przejechania – terenowych, leśnych i zjazdowych, czyli typowych dla MTB. Miłośnicy enduro i trailu, a więc wąskich, ale też krętych ścieżek, odcinków wypełnionych korzeniami i kamieniami, uskokami, hopami oraz ściankami będą czuli w Beskidzie Śląskim się jak ryba w wodzie. Znajdą się też fragmenty asfaltowe o małym natężeniu ruchu, prowadzące przez urokliwe wsie.

Aby sprawnie podróżować po Beskidach rowerem, dobrze jest zadbać o swoją kondycję fizyczną, zwłaszcza kiedy dysponujemy klasycznym modelem MTB. Ze względu na liczne podjazdy, nie najłatwiejsze do przejechania odcinki, można się mocno napocić, a regeneracja sił nie będzie taka szybka. Przewagę w takich warunkach ma bezsprzecznie górski rower elektryczny. Obecność wspomagania pomoże przede wszystkim niewytrenowanym amatorom dwóch kółek pokonać wyznaczoną trasę i cieszyć się z obecności w Beskidach. Osoby te odczują mniejsze zmęczenie, nawet przejeżdżając przez kamieniste trakty.

Co warto zabrać ze sobą na wyprawę rowerową w Beskidy?

Z uwagi na spędzenie większości czasu w otoczeniu gór, w razie awarii szukanie serwisu, może okazać się nie takie proste. Warto więc zapakować do plecaka (model z bukłakiem będzie najlepszy) zestaw naprawczy, dętkę, łatki oraz pompkę. Przyda się także sprawne oświetlenie, nawigacja GPS i powerbank.

Na głowie rowerzysty obowiązkowo musi znajdować się kask. Warto zabrać ubranie na wypadek zmiany pogody – ta w górach potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie. Miejsce na przekąski i batony energetyczne również powinno się znaleźć w plecaku. 

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(9) { ["address"]=> string(15) "Beskidy, Polska" ["lat"]=> float(49.543926900000002433444024063646793365478515625) ["lng"]=> float(20.1434382999999996854967321269214153289794921875) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJeYVSTWb4FUcRkchk85GFgoI" ["name"]=> string(7) "Beskidy" ["state"]=> string(12) "Małopolskie" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: