A young tourist walking alone on the wild beach Cofete in the natural park of Jandia, Barlovento coast, south of Fuerteventura, Canary Islands. Spain

Rajskie plaże: egzotyczne wakacje w Europie

Jedwabiście miękki, biały piasek, błękitna woda, palmy… już widzisz siebie na wakacjach w takim rajskim miejscu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Wcale nie musisz spędzić kilkunastu godzin w samolocie i wydać fortuny, aby wypocząć w tropikach. Zobacz, gdzie możesz oczekiwać egzotyki w Europie i zaplanuj urlop marzeń!

Wyspy Kanaryjskie – egzotyka bez paszportu

Wysypy Kanaryjskie można śmiało uznać za najbardziej egzotyczny i wyjątkowy kierunek podróży, który znajduje się w obrębie Unii Europejskiej. Ten archipelag wulkanicznych wysp położonych na Oceanie Atlantyckim, w niewielkiej odległości od południowego wybrzeża Maroko, to łatwo dostępny kierunek na rajskie wakacje. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzeba, aby poczuć błogi relaks i doświadczyć zupełnie innych warunków niż na naszym kontynencie. Lot z Polski trwa ok. 5-6 godzin!

  • Kanary zachwycają różnorodnością. Możesz postawić tu na plażowanie na absolutnie rajskich plażach (np. Sotavento na Fuerteventurze, Las Teresitas na Teneryfie czy Maspalomas na Gran Canarii), które nie ustępują w niczym tym na Karaibach. A jeśli chcesz spędzić czas aktywnie, możesz zaplanować trekking na jeden z wulkanów, np. najwyższy z nich (i jednocześnie na najwyższy szczyt Hiszpanii), czyli Teide na Teneryfie (3715 m n.p.m.), albo wycieczkę rowerową.
  • Klimat na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo łagodny – nie bez powodu nazywa się je „wyspami wiecznej wiosny”. Nie musisz się więc tu obawiać o wysoką wilgotność czy 40-stopniowe upały. Ale uwaga! Niech nie zwiedzie Cię tutejsze 22-24°C w dzień. Intensywne słońce sprawi, że poczujesz bardzo przyjemne ciepło. Zdarza się też tu ciekawe zjawisko pogodowe, czyli kalima. To „piaszczysty” wiatr znad Sahary, który przynosi ze sobą prawdziwie afrykański upał.
  • Na Kanarach panuje relaksująca, spokojna atmosfera „wiecznej maniany”. Szybko Ci się udzieli i – podobnie jak lokalsi – z przyjemnością rozsiądziesz się w jednym z barów przy plaży, sącząc sangrię czy mojito.

Ceny tygodniowego pobytu na Kanarach w wakacje 2023 rozpoczynają od ok. 1 900 zł za osobę.

Cypr – najpiękniejsze plaże Europy?

Morze o zjawiskowym odcieniu błękitu. Drobniutki, niemal biały piasek. Spokojna, ciepła woda. Jednym słowem – synonim raju. Znajdziesz go właśnie na Cyprze, a dolecisz tam z Polski w nieco ponad 3 godziny!

  • Ta rajska wyspa położona na Morzu Śródziemnym urzeka bogactwem przyrodniczym, a także… kulturowym. Mieszają się tu przede wszystkim wpływy greckie i tureckie (północna część wyspy pozostaje pod kontrolą Turcji). Dlatego podczas jednych wakacji możesz de facto zwiedzić aż dwa kraje – i to posługując się wyłącznie dowodem osobistym.
  • Cypryjskie plaże są uznawane za najbardziej „rajskie” i „egzotyczne” w Europie. Tymi znanymi są m.in. Nissi Beach czy Makronissos Beach w pobliżu Ayia Napa. Warto też wybrać się na – dostępną wyłącznie drogą morską – plażę Blue Lagoon Akamas na zachodnim wybrzeżu wyspy. Będzie na pewno mniej zatłoczona i bardziej dzika, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą obcować z naturą w „czystej” postaci.

Ceny tygodniowej wycieczki na Cypr w wakacje 2023 zaczynają się już od ok. 1700 zł/os.

Grecja – gdzie szukać plaż jak z bajki?

O tym, że Grecja to doskonały kierunek na wakacje, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zarówno na kontynencie, jak i na wyspach można cieszyć się klimatem „siga, siga” (powoli, powoli), pysznym jedzeniem z małych tawern i nieustającym słońcem. Ale czy wiesz, że Hellada to również kraina iście rajskich plaż?

  • Jedne z najpiękniejszych plaż w Grecji znajdziesz na Krecie. Szczególnie warto wybrać się na zachód – np. aby podziwiać Lagunę Balos. Tu piasek nabiera… lekko różowego odcienia, który w połączeniu z turkusowym błękitem morza wygląda niemal surrealistycznie. Pięknych widoków możesz poszukać także w Elafonisi.
  • Najbardziej „pocztówkowa” plaża czeka na Zakynthos – chodzi oczywiście o słynną Zatokę Wraku, do której dotrzeć można jedynie drogą morską. A jeśli chcesz zobaczyć żółwie Caretta caretta, wybierz się na plażę Laganas.
  • Malownicze plaże czekają też na kontynencie – sprawdź przede wszystkim plażę Simos w Elafonisos na Peloponezie, a także Kavourotrypes w okolicach Chalkidiki na północy kraju.

Na wycieczkę do Grecji w tegoroczne wakacje pojedziesz na tydzień nawet za ok. 1 350 zł!

Dokąd zatem wybierzesz się, aby poczuć smak tropików tego lata? Zaplanuj wypoczynek już dzisiaj!

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: