Sport w Maroko

Sport w Maroko

Królestwo religii muzułmańskiej, bogata historia czy przepyszna kuchnia. To nie  wszystko co ten kraj ma nam do zaoferowania. Maroko może nam zaoferować dużo możliwości wypoczynku - zwłaszcza aktywnego.

W Maroku można wypoczywać na wiele sposobów, nie tylko leżąc na plaży. Bogata infrastruktura sportowa oferuje wiele dyscyplin, które bez problemu można uprawiać w trakcie urlopu. Miłośnicy górskich wędrówek mogą z powodzeniem wybrać się na zbocza Atlasu Wysokiego, Średniego oraz Antyatlsu, natomiast zagorzali zwolennicy sportów wodnych z pewnością nie będą się nudzić, gdyż wybrzeże atlantyckie jest bardzo długie i zaopatrzone w doskonałą bazę sportową (narty wodne, skutery, rowery wodne, nurkowanie, paralotnie). Najbardziej uznane sporty wodne to surfing i windsurfing, a silne wiatry na wybrzeżu i wysokie fale idealnie nadają się do ich uprawiania.

Centrum windsurfingu jest As-Sawira zwana miastem wiatrów, a spokojna zatoka Agadiru pozwoli na stawianie pierwszych kroków w tej dyscyplinie. Marokańskie pustkowia to także doskonały teren dla miłośników jazdy terenowej. Zorganizowane eskapady samochodów terenowych są w ofercie wielu biur i agencji turystycznych, a popularnością cieszy się także podróżowanie na quadach. W ważniejszych ośrodkach turyści mają do dyspozycji stadniny koni, natomiast niezwykle egzotyczne i lubiane są przejażdżki po piaszczystych wydmach na grzbietach wielbłądów. Poganiaczy wielbłądów można spotkać wszędzie, gdzie są turyści. Bardziej wyrafinowani wczasowicze mogą zagrać w golfa na świetnie przygotowanych polach lub poćwiczyć grę w tenisa ziemnego na przyhotelowych kortach. Doskonałym środkiem podróżowania w górach jest rower, a wypożyczalnie tego sprzętu można znaleźć we wszystkich miejscach związanych z turystyką. Wiele atrakcji zostało przygotowanych dla dzieci, np.: Safari – wycieczka w góry Atlasu Średniego, gdzie można zobaczyć dzikie małpy. W głębi kraju organizowane są spływy kajakami i tratwami po rzekach Atlasu Wysokiego, a popularny rafting cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów wypoczywających w Maroku.

Na północy Agadiru znajduje się idealne miejsce dla windsurferów zwane Killer Point. Jest to cypel, o który rozbijają się fale sprawiające groźne wrażenie, ale dla miłośników tego sportu to idealne miejsce na podwyższenie adrenaliny. Podobnym miejscem surfingowym są tzw. Boilers, w tym przypadku urozmaicone pozostałościami statku, który utknął na mieliźnie i wystaje ponad wodę. Bardzo duże fale uchodzą w tym miejscu za najlepsze na wybrzeżu.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(35) "Maroko - sport w Maroko - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(55) "sportowe atrakcje w Maroko dla aktywnych - na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(8) { ["address"]=> string(6) "Maroko" ["lat"]=> float(31.7917020000000007939888746477663516998291015625) ["lng"]=> float(-7.09261999999999925847760096075944602489471435546875) ["zoom"]=> int(5) ["place_id"]=> string(27) "ChIJjcVRlmGICw0Rw_8sxIGT09k" ["name"]=> string(6) "Maroko" ["country"]=> string(6) "Maroko" ["country_short"]=> string(2) "MA" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Maroko - sport w Maroko - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: sportowe atrakcje w Maroko dla aktywnych - na veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Maroko - sport w Maroko - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: sportowe atrakcje w Maroko dla aktywnych - na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: sportowe atrakcje w Maroko dla aktywnych - na veturo.pl