Zimowy urlop w Turcji

Turcja oferuje odwiedzającym niezapomniane wrażenia podczas zimowych wakacji. Wspaniałe ośrodki położone w tureckich górach proponują wiele aktywności dla osób zainteresowanych sportami zimowymi. Zapraszają m.in. do korzystania ze stoków i tras narciarskich o różnej długości, nachyleniu i stopniu trudności.

Erciyes zaprasza narciarzy!

Ośrodek narciarski Erciyes w Kayseri, w którym można uprawiać wiele sportów zimowych, takich jak narciarstwo i snowboard, czeka na ochotników, którzy odważą się wspiąć na szczyt góry. Cieszący się bowiem rosnącą z roku na rok popularnością ośrodek narciarski znajduje się właśnie na górze Erciyes (3917 m), będącej najwyższym szczytem środkowej Anatolii. Posiada on aż 34 trasy narciarskie o różnym poziomie trudności i łącznej długości 102 km.

Uludağ

Ośrodek Uludağ jest preferowany przez tych, którzy chcą być bliżej Stambułu. Uludağ, leżący 36 km na południe od Bursy, to kolejny z najczęściej odwiedzanych i lubianych ośrodków sportów zimowych w Turcji, położony na najwyższej górze w zachodniej Anatolii. Wysokość terenu narciarskiego wynosi od 1750 do 2543 m – dostępnych jest 14 różnych tras.

Ośrodek narciarski Palandöken

To ośrodek do narciarstwa alpejskiego i snowboardu na górze Palandöken we wschodniej Turcji, oferujący najdłuższą trasę. Ze względu na jakość śniegu (drobnoziarnisty, lekki puch), stromość stoków i długość szlaku, Palandöken cieszy się opinią najatrakcyjniejszego miejsca w Turcji dla doświadczonych narciarzy. Średnia głębokość śniegu to 90-120 cm.

Kartalkaya

Ośrodek Kartalkaya znajduje się w pobliżu Stambułu i Ankary. Posiada świetne warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego, skialpinizmu i narciarstwa biegowego. Góra znajduje się na wysokości 1850-2200 m. Średnia głębokość śniegu to 250 cm – w ośrodku dostępne są 2 wyciągi z 38 trasami narciarskimi o łącznej długości 50 km.

W obrębie ośrodków mieszczą się także wysokiej klasy hotele, restauracje, kawiarnie czy obiekty rozrywkowe. Warto dodać, że do Erciyes oraz Uludağ można w tym sezonie wybrać się również z Polski.

Co jeszcze podczas zimowego urlopu?

Ci, którzy chcą spędzić niezapomniane wakacje, wolą miasto Kars i jego okolice oraz pobyt w ośrodkach narciarskich znajdujących się w okolicy, a także przemierzanie zamarzniętego jeziora Çıldır w powozach konnych, aby móc cieszyć się niesamowitymi wrażeniami. Alternatywą, którą Turcja oferuje dla tych, którzy preferują inne aktywności niż sporty zimowe jest podróż „bielsza niż biel”, czyli bajkowa wyprawa Orient Expressem z Ankary do Karsu…

Turcja dzięki wyjątkowemu położeniu geograficznemu, które łączy Europę i Azję, pięknej przyrodzie i komfortowym ośrodkom w całym kraju, oferuje odwiedzającym niezapomniane zimowe wakacje, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej. Kraj oferuje swoim gościom bogactwo możliwości związanych z rozrywką, rekreacją i sportem Dzięki ekscytującym przeżyciom i wielu atrakcjom, Turcja również zimą dostarczy wspaniałych wspomnień na całe życie.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(75) "Biuro prasowe Biura Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce" ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/fWxSF_weT0g" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: Biuro prasowe Biura Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/fWxSF_weT0g" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Biuro prasowe Biura Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce

meta_desc: