morze

Turnusy rehabilitacyjne w Świnoujściu – dlaczego warto?

Turnus rehabilitacyjny to szansa na poprawę stanu zdrowia i możliwość spędzenia czasu w atrakcyjnym miejscu. Osoby niepełnosprawne, które chciałyby pojechać nad morze, powinny zwrócić uwagę na turnusy rehabilitacyjne w Świnoujściu. Na co można liczyć?

Świnoujście to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. To również odpowiedni kierunek dla osób, które wybierają się na turnusy rehabilitacyjne usprawniająco-rekreacyjne. Unikalny morski klimat i możliwość skorzystania z zabiegów leczniczych sprawiają, że dla osób, które wybierają turnusy rehabilitacyjne nad morzem, Świnoujście jest miejscem, na które warto zwrócić uwagę.

Turnusy rehabilitacyjne w Świnoujściu – dlaczego warto?

Turnusy rehabilitacyjne w Świnoujściu pozwalają połączyć wypoczynek nad morzem z zabiegami leczniczymi, dzięki którym można poprawić stan swojego zdrowia. Wybierając Hotel Cesarskie Ogrody, możemy liczyć na opiekę specjalistów, którzy pomagają w walce z różnymi problemami zdrowotnymi. Fizjoterapeuci, masażyści i trenerzy dobierają zabiegi do konkretnej osoby, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Goście mogą skorzystać z różnorodnych zabiegów, takich jak terapia manualna, hydroterapia, kinezyterapia, igłoterapia, akupresura i wiele innych.

Świnoujście rehabilitacja to również zajęcia na basenie, który jest bezpieczną formą aktywności dla kobiet w ciąży, seniorów i osób z dysfunkcją narządu ruchu. Również Nordic Walking z pomocą profesjonalistów to ciekawa forma aktywności oraz sposób na wycieczki piesze w pięknych okolicznościach przyrody. Świnoujście jest więc idealnym miejscem na turnus rehabilitacyjny o każdej porze roku. Warto przyjechać tu nie tylko latem, ale też jesienią i zimą, kiedy w powietrzu jest najwięcej jodu.

Turnusy rehabilitacyjne Świnoujście – czym różni się turnus od sanatorium?

Turnusy rehabilitacyjne przeznaczone są dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi, np. schorzeniami układu krążenia, narządu ruchu, przewlekłymi chorobami wątroby, przewlekłym zapaleniem trzustki, czy chorobami neurologicznymi. Turnusy odbywają się w zorganizowanych grupach osób, które mają podobne potrzeby dotyczące rehabilitacji ze względu na rodzaj niepełnosprawności. Turnus trwa co najmniej 14 dni, kiedy to uczestnicy są poddawani różnym zabiegom rehabilitacyjnym opracowanym przez specjalistów. 

Czym różni się turnus rehabilitacyjny od pobytu w sanatorium? Turnus obok poprawy zdrowia poprzez rehabilitację leczniczą kładzie nacisk na aktywność społeczną i zorganizowane działania grupowe. Turnusy zachęcają do kontaktów z otoczeniem i samodzielnego funkcjonowania. Z kolei pobyty sanatoryjne w ramach NFZ koncentrują się na rehabilitacji leczniczej osób indywidualnych.

Rehabilitacja Świnoujście – kto może skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego?

Turnusy rehabilitacyjne mają na celu ogólną poprawę sprawności osób niepełnosprawnych. Ośrodek organizujący turnus musi zapewnić uczestnikom odpowiednie warunki pobytu dostosowane do rodzaju i stopnia niepełnosprawności. Osoby posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności i wniosek lekarza o skierowanie na turnus, mogą starać się o dofinansowanie turnusu ze środków PFRON. Konieczne jest też spełnienie kryterium dochodowego, dlatego do wniosku należy dołączyć oświadczenie o dochodach w gospodarstwie domowym oraz informację o liczbie osób pozostających we wspólnym gospodarstwie. Wniosek należy złożyć w Powiatowym Centrum Rodzinie odpowiednim dla miejsca zamieszkania. Warto więc wybrać się na turnus rehabilitacyjny, aby poprawić stan swojego zdrowia i spędzić czas w ciekawym miejscu.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(21) "Świnoujście, Polska" ["lat"]=> float(53.9100327000000021371306502260267734527587890625) ["lng"]=> float(14.2475775000000002279421096318401396274566650390625) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJATOuzc1YqkcRyE1uCpc64B8" ["name"]=> string(13) "Świnoujście" ["city"]=> string(13) "Świnoujście" ["state"]=> string(18) "Zachodniopomorskie" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: