NARCIARZ

Wyjazd na narty / snowboard – jak się przygotować?

Wyjazd na narty zimową porą to jedna z ulubionych rozrywek naszych rodaków. Chętnie decydujemy się na wyjazd w nasze rodzime góry, jak i nieco dalej, w Alpy. W Polsce nie brakuje profesjonalnych stoków, na których można śmigać na nartach, jak i na snowboardzie. Jednak takie aktywności mogą skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem i urazem. Sprawdź, czy można ubezpieczyć się, jadąc na narty, co takie ubezpieczenie może zawierać i na co szczególnie zwrócić swoją uwagę!

Ubezpieczenie narciarskie — jak działa?

Wyjazdy na narty to ogromna atrakcja, często dla całych rodzin. Jednak taki wyjazd to czasem też zagrożenie ze strony losu. Różnego rodzaju wypadki tylko czyhają na nas za rogiem. Na szczęście dla narciarzy, snowboardzistów i nie tylko powstają specjalne ubezpieczenia, które w razie jakiejkolwiek kontuzji pokryją ewentualne koszty leczenia. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego pakietu, a sam pakiet to kwestia budżety danej osoby. Jak jednak pokazuje doświadczenie, na ogół ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy obejmuje:

  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli OC,
  • ubezpieczenie Assistance,
  • NNW,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • pokrycie kosztów transportu medycznego,
  • pokrycie kosztów rehabilitacji.

Trzeba mieć na uwadze, że każda polisa może działać w nieco inny sposób. Warto więc dokładnie przeanalizować każdą propozycję, aby wybrać najlepsze ubezpieczenie na narty, jakie tylko istnieje.

Co powinno zawierać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Jak już wcześniej wspomniano, suma ubezpieczenia będzie się różnić od wybranego pakietu, a także od tego, czy całość została stworzona na ogólnych warunkach ubezpieczenia, czy całkowicie indywidualnie. Decydując się na polisę turystyczną, koniecznością jest uzyskanie takiej, która w swoim pakiecie posiada ubezpieczenie OC, sprzętu sportowego, NNW, Assistance oraz ubezpieczenie kosztów leczenia. 

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenia dla snowboardzistów i narciarzy?

Niezależnie od tego, czy na narty wybierasz się sporadycznie, czy może jeździsz najczęściej, jak się da, na pewno warto zdecydować się właśnie na ubezpieczenie. Ubezpieczenia turystyczne dla narciarzy to doskonała opcja, niezależnie od kierunku wyjazdu oraz długości pobytu. Trzeba mieć na uwadze, że ewentualne leczenie czy rehabilitacja to zwykle spore koszty. Aby nieco je zminimalizować lub całkowicie ominąć, znacznie lepszym wyborem jest wydanie kilkudziesięciu czy kilkuset złotych jednorazowo, po wykupieniu polisy. 

Wykupienie ubezpieczenia to możliwość skorzystania z prywatnej opieki placówki medycznej, jaka będzie dostępna na miejscu wyjazdu. Nie trzeba będzie pokrywać kosztów z własnych środków, co stanowi ogromne odciążenie. A warto mieć na uwadze to, że narty czy snowboard określane są jako sporty wysokiego ryzyka.

Jakie ubezpieczenie wybrać w naszym kraju?

Jeśli decydujesz się na ubezpieczenie w naszym kraju, pamiętaj o detalach. Zwróć uwagę, jaka jest maksymalna kwota zwracana podczas wypadku. Warto rzucić okiem także na obszar, gdzie działa polisa. Takie małe szczegóły mogą całkowicie zmienić sens ubezpieczenia oraz narazić nas na niepotrzebne koszty, a w późniejszym czasie na ogromne rozczarowania. Jeśli szukasz skutecznego ubezpieczenia dla snowboardzistów, koniecznie sprawdź stronę internetową https://wakacyjnapolisa.pl/. Otrzymasz tam najlepszej jakości ubezpieczenie, które realnie ochroni Cię przed niemiłymi skutkami ubocznymi niebezpiecznego wypadku.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: