google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Pisek - atrakcje turystyczne

Czesi mówią na to piękne miasto, położone na brzegach rzeki Otavy, „brama Czech Południowych” i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jego urok potrafi pozytywnie zaskoczyć każdego szanującego się turystę.

Pisek - atrakcje turystycznePisek, Czechy

fot: Ctenar, CC BY

Nazwa Pisek wzięła się od złotonośnych piasków rzecznych, przy których zlokalizowały się pierwsze osady i szybko zaczął rozwijać się handel. Miasto i zamek powstały już w XIII wieku, niemniej dynamiczny rozwój zahamowała „wojna trzydziestoletnia” z XVII wieku oraz zajęcie przez wojska francuskie w trakcie walk o austriacką koronę.

Z pewnością najważniejszym zabytkiem, który ostał się po dawnych czasach i przyciąga turystyczne oczy, jest kamienny most. Ponad stumetrowej długości konstrukcję ozdobiono barokowymi figurami, dlatego nietrudno zauważyć podobieństwo z praskim mostem Karola.

Po zdrobnieniu kilku zdjęć na mostowej przeprawie przez Otavę można ruszyć na zwiedzanie rynku i okolic. Na uwagę z pewnością zasługują pozostałości średniowiecznego zamku, muzeum miejskie i schowany w rogu rynku zabytkowy, ale niepozorny kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.

Czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu ...

Ochłodziło się, wcześniej zapada zmrok, zbliża się dzień ...

Mikulov, malownicze miasteczko winiarskie ulokowane jest na południu ...

Czy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, ...

Planujesz w wakacje wycieczkę do Czech? W takim ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/2990/pisek-atrakcje-ciekawe-miejsca-zwiedzanie-czechy/