google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Narty wodne w Augustowie

Narty w Augustowie? Nie ma tutaj ośnieżonych stoków. Przecież to miasto, w którym główną rolę spełnia woda! Właśnie ona jest kluczem do rozwiązania zagadki. Wyciąg narciarski w Augustowie nie został zbudowany na górskim stoku, ale na jeziorze Necko.

Narty wodne w Augustowie

Flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/Mariusz Cieszewski

 

Augustów to przede wszystkim woda, która daje możliwość uprawiania wielu sportów i spędzenia urlopu aktywnie. Jedną z największych atrakcji podlaskiego miasteczka jest pierwszy w Polsce wyciąg dla narciarzy wodnych. Poszaleć można na torze o długości 740 metrów i rozwinąć maksymalną prędkość około 58 km/h.  Każdy, kto nie boi się wody, szybkości i skoku adrenaliny może wziąć udział w zabawie. Mieszkańcy Augustowa i turyści próbują swoich sił na wyciągu już od 1999 roku, kiedy to postanowiono o jego budowie na jeziorze Necko. Wtedy także doczekał się on prestiżowej nagrody Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej „Przebiśnieg 99” i tytułu „Atrakcji Turystycznej Roku 1999”. Spróbuj swoich sił, a kto wie, być może wystartujesz w corocznych zawodach dla amatorów? na początku możesz liczyć na profesjonalna pomoc instruktorów, dobór sprzętu narciarskiego oraz gwarancję niezapomnianych wrażeń.

Wyciąg nart wodnych w Augustowie znajduje się przy ulicy Zarzecze. Jest czynny od 1 maja do 30 czerwca i od 1 do 30 września w weekendy w godzinach 10:30-17:30 oraz od 1 lipca do 31 października codziennie w godzinach 10-19:45 ( z 15-minutową przerwą o godzinie 15). Warto przyjechać do Augustowa podczas organizowanych na torze zawodów: Wodnego Slalomu Gwiazd z Trójką, czy Amatorskich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Wodnym.

W Polsce wyznaczone są 23 parki narodowe, 121 ...

Kanał Augustowski jest przykładem symbiozy obiektu technicznego z ...

Sezon rowerowy i bociany mają coś wspólnego - ...

Trasy rowerowe w Polsce wschodniej to wyjątkowe, zielone ...

Jej dziewicze lasy były niegdyś terenami łowieckimi królów, ...

Okolica Biebrzy to niesamowita bioróżnorodność bagien i torfowisk. ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/1462/na-narty-do-Augustowa-atrakcje-Augustowa/