Palermo

Palermo – atrakcje turystyczne

Stolicą Sycylii jest Palermo - miasto leżące w zatoce między przylądkiem Capo Zafferano i uznawanym za najpiękniejszy cypel świata, majestatycznym Monte Pellegrino. Styl życia mieszkańców, osobliwa architektura i niezwykła kultura odróżniają Palermo od innych włoskich miast.

W kurorcie kontrastów barokowa zabudowa przeplata się z arabskimi kopułami, na targowiskach dominują wpływy greckie, a hiszpańskie pałace, położone wśród średniowiecznych uliczek, zachwycają swoją niepowtarzalnością. Palermo najlepiej zwiedzać na piechotę lub rowerem, a swoją wędrówkę zacząć od głównego skrzyżowania Quattro Canti łączącego dzielnice: Albergheria, Capo, Vucciria i La Kalsa. Warto podejść przy okazji na Piazza Pretoria, który zwany jest „placem wstydu” z powodu frywolnej fontanny i dokazujących w niej nagich postaci lub udać się do wybudowanego przez Normanów kościoła La Martorana z fantazyjnym wnętrzem i greckimi mozaikami.

Klimat starego Palermo można poczuć na targu Ballaro, oplecionym siecią wąskich i malowniczych uliczek. Skrywa się wśród nich arcydzieło średniowiecznej architektury –  kościół San Giovanni degli Eremiti z pięcioma kopułami w kolorze ochry wieńczącymi niewielką świątynię wzniesioną na ruinach meczetu. Warto również zwiedzić katedrę z grobami królewskimi oraz zajrzeć do najstarszej dzielnicy Capo z ciekawym Teatro Massimo i Galleria d’Arte Moderna, niezwykle popularnej ze względu na imponujące zbiory malarstwa i rzeźby. Koniecznie trzeba zajść do Museo Archeologico Regionale z wystawą przedstawiającą między innymi skarby ze statków rozbitych u wybrzeży wyspy. Spacer po południowo-wschodnich dzielnicach Palermo powinien także zaprowadzić turystów do Villa Giulia – pięknego parku z ogrodem botanicznym, w którym można schronić się przed promieniami słonecznymi.

Kilka interesujących zabytków i muzeów znajduje się w odnowionej dzielnicy La Kalsa. Aby przekonać się o dawnej świetności Sycylii można przyjrzeć się z bliska imponującemu zamkowi Castello di Zisa na obrzeżach miasta.

Jeżeli po długim spacerze ktoś ma jeszcze siły na rozrywkę, powinien pojechać do dzielnicy Mondello, by wypić drinka w którymś z barów na Via Principe di Belomonte lub zabawić się w dyskotece przy Viale Strasburgo lub klubach Via Generale Arimondi. Palermo nie tylko króluje w pięknej Sycylii, ale jest również wspaniałą, wypoczynkową miejscowością z rewelacyjnym zapleczem noclegowym oraz pobliską, malowniczo położoną, piaszczystą plażą, Mondello.
   

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(80) "Palermo - atrakcje turystyczne, co zobaczyć w Palermo, co zwiedzić - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(75) "Palermo - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Palermo poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(38.11621822340799781159148551523685455322265625) ["lng"]=> float(13.36521148496129995919545763172209262847900390625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "WLO" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Palermo - atrakcje turystyczne, co zobaczyć w Palermo, co zwiedzić - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Palermo - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Palermo poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Palermo - atrakcje turystyczne, co zobaczyć w Palermo, co zwiedzić - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Palermo - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Palermo poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Palermo - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Palermo poleca veturo.pl