google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Palermo - atrakcje turystyczne

Stolicą Sycylii jest Palermo - miasto leżące w zatoce między przylądkiem Capo Zafferano i uznawanym za najpiękniejszy cypel świata, majestatycznym Monte Pellegrino. Styl życia mieszkańców, osobliwa architektura i niezwykła kultura odróżniają Palermo od innych włoskich miast.

Palermo - atrakcje turystycznePalermo

fot. pixabay.com

W kurorcie kontrastów barokowa zabudowa przeplata się z arabskimi kopułami, na targowiskach dominują wpływy greckie, a hiszpańskie pałace, położone wśród średniowiecznych uliczek, zachwycają swoją niepowtarzalnością. Palermo najlepiej zwiedzać na piechotę lub rowerem, a swoją wędrówkę zacząć od głównego skrzyżowania Quattro Canti łączącego dzielnice: Albergheria, Capo, Vucciria i La Kalsa. Warto podejść przy okazji na Piazza Pretoria, który zwany jest „placem wstydu” z powodu frywolnej fontanny i dokazujących w niej nagich postaci lub udać się do wybudowanego przez Normanów kościoła La Martorana z fantazyjnym wnętrzem i greckimi mozaikami.

Klimat starego Palermo można poczuć na targu Ballaro, oplecionym siecią wąskich i malowniczych uliczek. Skrywa się wśród nich arcydzieło średniowiecznej architektury –  kościół San Giovanni degli Eremiti z pięcioma kopułami w kolorze ochry wieńczącymi niewielką świątynię wzniesioną na ruinach meczetu. Warto również zwiedzić katedrę z grobami królewskimi oraz zajrzeć do najstarszej dzielnicy Capo z ciekawym Teatro Massimo i Galleria d'Arte Moderna, niezwykle popularnej ze względu na imponujące zbiory malarstwa i rzeźby. Koniecznie trzeba zajść do Museo Archeologico Regionale z wystawą przedstawiającą między innymi skarby ze statków rozbitych u wybrzeży wyspy. Spacer po południowo-wschodnich dzielnicach Palermo powinien także zaprowadzić turystów do Villa Giulia – pięknego parku z ogrodem botanicznym, w którym można schronić się przed promieniami słonecznymi.

Kilka interesujących zabytków i muzeów znajduje się w odnowionej dzielnicy La Kalsa. Aby przekonać się o dawnej świetności Sycylii można przyjrzeć się z bliska imponującemu zamkowi Castello di Zisa na obrzeżach miasta.

Jeżeli po długim spacerze ktoś ma jeszcze siły na rozrywkę, powinien pojechać do dzielnicy Mondello, by wypić drinka w którymś z barów na Via Principe di Belomonte lub zabawić się w dyskotece przy Viale Strasburgo lub klubach Via Generale Arimondi. Palermo nie tylko króluje w pięknej Sycylii, ale jest również wspaniałą, wypoczynkową miejscowością z rewelacyjnym zapleczem noclegowym oraz pobliską, malowniczo położoną, piaszczystą plażą, Mondello.
   

 Do wakacji jeszcze trochę czasu zostało, ale Ci, ...

Malowniczo ulokowana między Etną, a Morzem Jońskim, Katania ...

Dolomity to niezwykłe góry. Uwielbiamy odwiedzać je zarówno ...

Planując rodzinne wakacje w Polsce, trudno narzekać na ...

Na pewno zasługiwaliśmy na naganę, gdy nie pamiętaliśmy, ...

https://veturo.pl/article/2456/palermo-sycylia-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca/