Lucca, Toskania

Lucca – atrakcje turystyczne

Pierwszą rzeczą, jaką zobaczysz przybywając do Lukki są mury miejskie, które są bardzo dobrze zachowane i do dziś otaczają całą starówkę. Lukka jest jedynym miastem we Włoszech całkowicie otoczonym murami.

Wyobraź sobie piękne małe toskańskie miasto chronione przez masywne grube ściany z XVI wieku, wyposażone w jedne z najlepszych obiektów średniowiecznej i renesansowej architektury włoskiej, wspaniałe restauracje, zabytkowe rynki, gdzie odbywają się festiwale zarówno muzyki klasycznej jak i rockowej, gdzie jest łatwy dostęp do wspaniałych okolicznych willi na pobliskich wzgórzach i niekończące się plaże w odległości mniej niż pół godziny. To właśnie jest Lukka – jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic w Toskanii.

Bogate i kolorowe miasto, które przyciąga wymagających turystów bardziej niż Florencja czy Piza, jest wystarczająco na uboczu, aby zachowała swoją grzeczność i rezerwę. Lukka jest miastem kupców, którzy wiedzą, jak przyciągnąć gości i klientów, a tempo życia waha tu się pomiędzy wolno a wolniej.

Wille i domy mieszkalne w odległości 15 kilometrów od miasta, w prowincji Lukka i sąsiedniej Capannori, są już poszukiwane jako domy letnie przez europejskich odwiedzających, a teraz teren ten staje się alternatywą dla niektórych bardziej elitarnych letnich miejsc w Stanach Zjednoczonych.

Lukka ma jedną oszałamiającą cechę – szczególnie wspaniałe starożytne mury obronne, które otaczają stare miasto. Mieszkańcy zbudowali te mury z cegły w XVI wieku dla obrony. Dziś można odbyć spacer lub wycieczkę rowerową wokół miasta po szerokich zacienionych chodnikach na szczycie murów. Można też wspiąć się na Torre Guinigi -wysoką na 44 metry wieżę mającą na szczycie bardzo stare dęby.

Warte obejrzenia są kościoły San Michele w Foro i San Frediano, katedra San Martino, ulica handlowa via Fillungo, Palazzo czy plac Piazza Anfiteatro, gdzie na ruinach rzymskiego amfiteatru zostały zbudowane kościoły i domy, a teraz tworzą piękny owalny plac.

Ogromne i pięknie zachowane wille i ogrody wzgórz Lukki stały się główną atrakcją dla odwiedzających miasto. Villa Reale oferuje zwiedzanie swoich rozległych ogrodów w godzinach porannych i późnym popołudniem, z wyjątkiem poniedziałków, zawsze co godzinę. Z kolei ogrody i tarasy Villa Mansi, są częścią jednego z najpiękniejszych domów w okolicy z piękną, barokową fasadą.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(103) "Lucca w Toskanii - Włochy - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, co zwiedzić w Toskanii - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(112) "Warto zwiedzić miejscowość Lukka w Toskanii. Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca Włoch - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(43.84547205968480199089754023589193820953369140625) ["lng"]=> float(10.50155639502469995250066858716309070587158203125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "WLO" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Lucca w Toskanii - Włochy - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, co zwiedzić w Toskanii - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Warto zwiedzić miejscowość Lukka w Toskanii. Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca Włoch - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Lucca w Toskanii - Włochy - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, co zwiedzić w Toskanii - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Warto zwiedzić miejscowość Lukka w Toskanii. Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca Włoch - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Warto zwiedzić miejscowość Lukka w Toskanii. Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca Włoch - poleca veturo.pl