google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Lucca w Toskanii

Pierwszą rzeczą, jaką zobaczysz przybywając do Lukki są mury miejskie, które są bardzo dobrze zachowane i do dziś otaczają całą starówkę. Lukka jest jedynym miastem we Włoszech całkowicie otoczonym murami.

Lucca w ToskaniiLucca, Toskania

fot. pixabay.com

Wyobraź sobie piękne małe toskańskie miasto chronione przez masywne grube ściany z XVI wieku, wyposażone w jedne z najlepszych obiektów średniowiecznej i renesansowej architektury włoskiej, wspaniałe restauracje, zabytkowe rynki, gdzie odbywają się festiwale zarówno muzyki klasycznej jak i rockowej, gdzie jest łatwy dostęp do wspaniałych okolicznych willi na pobliskich wzgórzach i niekończące się plaże w odległości mniej niż pół godziny. To właśnie jest Lukka - jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic w Toskanii.

Bogate i kolorowe miasto, które przyciąga wymagających turystów bardziej niż Florencja czy Piza, jest wystarczająco na uboczu, aby zachowała swoją grzeczność i rezerwę. Lukka jest miastem kupców, którzy wiedzą, jak przyciągnąć gości i klientów, a tempo życia waha tu się pomiędzy wolno a wolniej.

Wille i domy mieszkalne w odległości 15 kilometrów od miasta, w prowincji Lukka i sąsiedniej Capannori, są już poszukiwane jako domy letnie przez europejskich odwiedzających, a teraz teren ten staje się alternatywą dla niektórych bardziej elitarnych letnich miejsc w Stanach Zjednoczonych.

Lukka ma jedną oszałamiającą cechę - szczególnie wspaniałe starożytne mury obronne, które otaczają stare miasto. Mieszkańcy zbudowali te mury z cegły w XVI wieku dla obrony. Dziś można odbyć spacer lub wycieczkę rowerową wokół miasta po szerokich zacienionych chodnikach na szczycie murów. Można też wspiąć się na Torre Guinigi -wysoką na 44 metry wieżę mającą na szczycie bardzo stare dęby.

Warte obejrzenia są kościoły San Michele w Foro i San Frediano, katedra San Martino, ulica handlowa via Fillungo, Palazzo czy plac Piazza Anfiteatro, gdzie na ruinach rzymskiego amfiteatru zostały zbudowane kościoły i domy, a teraz tworzą piękny owalny plac.

Ogromne i pięknie zachowane wille i ogrody wzgórz Lukki stały się główną atrakcją dla odwiedzających miasto. Villa Reale oferuje zwiedzanie swoich rozległych ogrodów w godzinach porannych i późnym popołudniem, z wyjątkiem poniedziałków, zawsze co godzinę. Z kolei ogrody i tarasy Villa Mansi, są częścią jednego z najpiękniejszych domów w okolicy z piękną, barokową fasadą.

 Do wakacji jeszcze trochę czasu zostało, ale Ci, ...

Malowniczo ulokowana między Etną, a Morzem Jońskim, Katania ...

Dolomity to niezwykłe góry. Uwielbiamy odwiedzać je zarówno ...

Planując rodzinne wakacje w Polsce, trudno narzekać na ...

Na pewno zasługiwaliśmy na naganę, gdy nie pamiętaliśmy, ...

https://veturo.pl/article/2548/wlochy-toskania-lucca-atrakcje-zwiedzanie-zabytki/