google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Łaźnie w Budapeszcie

Budapeszt jest znanym miastem źródeł termalnych, jednak można tutaj robić o wiele więcej niż tylko spokojnie podskakiwać w gorącej wodzie. Jest tu wiele możliwości pływania i pluskania.

Łaźnie w BudapeszcieBudapeszt, Węgry

fot. pixabay.com

W lecie liczą się tylko kąpieliska, ale że jest to Budapeszt, nawet one będą mieć niektóre baseny wypełnione wodami termalnymi. Wokół Dagály, otworzonego w latach 40-tych XX wieku, unosi się postkomunistyczny klimat, jednak wiele basenów krytych i odkrytych, znajdujących się na rozległym placu sprawiają, że w okresie letnim jest jednym z najbardziej popularnych miejsc dla rodzin. Dziewięć basenów Palatinus na Wyspie Małgorzaty oferuje fale, bąbelki, zjeżdżalnie i wody termalne, a czytelnicy The Guardian wybrali je na jedne z najpiękniejszych basenów zewnętrznych. Już Rzymianie odkryli, że Budapeszt jest znakomitym miejscem na kąpiele, w efekcie czego w okolicach Aquincum znajdują się trzy kąpieliska, których historia sięga czasów rzymskiej osady; Római, Csillaghegyi oraz Pünkösdfürdő to najstarsze, najmniejsze i prawdopodobnie najbardziej urokliwe kąpieliska w Budapeszcie, znajdujące się w przepięknych parkach, a ich lokalizacja na uboczu oznacza, że są w weekendy mniej zatłoczone niż większość miejsc. Wiele historycznych kąpielisk termalnych również oferuje baseny zewnętrzne i baseny do pływania.

Splendor stylu secesyjnego Kąpieliska Gellérta oraz ogromnego kompleksu Kąpieliska Széchenyi liczącego kilkanaście wewnętrznych i zewnętrznych basenów o zróżnicowanej temperaturze, sprawiają, że są najbardziej popularnymi celami podróży. Niedawno odnowione kąpielisko Rudas słynie z jego XVI-wiecznych ośmiokątnych łaźni tureckich, ale posiada również basen do pływania, a nowo otwarta południowa część oferuje jeszcze więcej basenów, saun i panoramicznych jacuzzi.

Aquaworld to jeden z z największych wodnych parków rozrywki w Europie, który dostarcza emocji całej rodzinie przez cały rok. Nowoczesny kompleks pod masywną szklaną kopułą liczy 15 rekreacyjnych basenów krytych i odkrytych, 11 zjeżdżalni, jacuzzi, saun i basenów z falami. Projekt był zainspirowany przez świątynię Angkor Wat; palmy i mosty wiszące stanowią dopełnienie tropikalnego klimatu.

Jeżeli chodzi o profesjonalne pływanie, nie ma sobie równych Basen Narodowy im. Hajósa Alfréda z dwoma zewnętrznymi basenami o długości 50m, wewnętrznym oraz zewnętrznym basenem o długości 33m oraz basenem dla dzieci do nauki pływania. Naprzeciwko, po budańskiej stronie rzeki, Kąpielisko Császár-Komjádi oferuje pięć wewnętrznych i zewnętrznych basenów jak również tarasy do opalania. Zważywszy, iż w obu miejscach odbywają się międzynarodowe imprezy sportowe i prowadzone są szkolenia krajowych atletów, niektóre części kompleksu mogą nie być ogólnodostępne. W Centrum Sportowym MOM znajduje się wewnętrzny basen do pływania o długości 25 metrów, wewnętrzny basen do nauki pływania oraz zewnętrzny basen, który zimą jest zakrywany oraz ogrzewany. Na baseny w siłowniach Life1 oraz Oxygen można wejść dzięki jednodniowym biletom.

Miszkolc jest czwartym co do wielkości miastem Węgier. ...

Aby zakochać się w Miszkolcu od pierwszego wejrzenia, ...

Hévíz – to urocze miasteczko położone w południowo ...

Węgierskie jezioro termalne w Hévíz jest największym biologicznie ...

Węgry to jedna z ulubionych destynacji turystycznych wśród ...

https://veturo.pl/article/2767/laznie-w-budapeszcie-wegry-atrakcje-ciekawe-miejsca/