góry we Włoszech

Dolomity latem i na narty

Dolomity to niezwykłe góry. Uwielbiamy odwiedzać je zarówno latem jak i zimą. Tutaj chcemy przypomnieć, za co my kochamy Dolomity i dlaczego warto tam jechać niezależnie od pory roku.

Wybierając się w góry warto jest pojechać w Dolomity. Dolomity zachwycają swoją piękną, dziką naturą. Są tam piękne tereny, które warto zobaczyć. Większości osób po prostu kocha to miejsce, ale czemu? Dlaczego tak kochamy Dolomity? Aby odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule przedstawię 5 rzeczy, za które kochamy Dolomity. Oto one:

MIEJSCOWE PRZYSMAKI
Z mięsnymi potrawami oryginalne włoskie wino smakuje naprawdę niezwykle. Lampka wina na tarasie górskiej restauracji to przeżycie, po które niektórzy jeżdżą w te strony Świata. Ponadto wielu amatorów napojów wyskokowych rozpieści podniebienia alpejskimi nalewkami o pysznym szyszkowym aromacie.

LOKALNA KUCHNIA
Przysmaki Dolomit, to także wyśmienita odskocznia od polskich schabowych i pierogów. Tu oprócz pizzy, która jest na prawdziwym cienkim i chrupiącym cieście, zjemy specka, świeże grissini i najsmaczniejsze tiramisu jakie można sobie wyobrazić.

MALOWNICZE WIDOKI
Dolomity to jedne z najbardziej malowniczych gór w Europie. Ze względu na swoje niezwykłe walory zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W dolinach możemy podziwiać piękne lasy iglaste, podziwianie niezwykłego krajobrazu podczas górskich wędrówek sprawia, że pobyt w tym zakątku świata pozostaje niezapomnianą przygodą.

DUŻE ZRÓŻNICOWANIE TRAS
Zimą czeka na nas 12 stacji narciarskich, a w nich łącznie ponad 1200 km tras. Ten argument potwierdza różnorodność, w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Przeważają głównie trasy czerwone, przeznaczone dla osób średnio zaawansowanych. Początkujący w każdej dolinie znajdą szkółkę narciarską i wiele szerokich stoków, na których mogą zdobywać nowe umiejętności. Oprócz tego znajdziemy wiele snowparków i czarnych tras dla żądnych wrażeń narciarzy. Najlepsze wyjazdy na narty w dolomity są tylko z narty-wlochy.pl

CIEKAWE KURORTY
W okręgu Dolomit Superski mamy bardzo duży wybór przyjemnych i małych miejscowości. Najbardziej popularne z nich to przede wszystkim: Pampeago, Predazzo, czy Cortina d’Ampezzo.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(63) "Dolomity - latem i na narty - ciekawostki - Włochy - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(89) "Dolomity - piękne włoskie góry do wypoczynku latem i zimą na narty - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(6) "AniaBb" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(46.4022613380951014505626517347991466522216796875) ["lng"]=> float(11.9338989241197008794870271231047809123992919921875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "WLO" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Dolomity - latem i na narty - ciekawostki - Włochy - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Dolomity - piękne włoskie góry do wypoczynku latem i zimą na narty - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: AniaBb

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Dolomity - latem i na narty - ciekawostki - Włochy - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Dolomity - piękne włoskie góry do wypoczynku latem i zimą na narty - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: AniaBb

meta_desc: Dolomity - piękne włoskie góry do wypoczynku latem i zimą na narty - poleca veturo.pl