google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Narty w Czechach

Czechy – od Szumawy aż po Karkonosze. Nasz południowy sąsiad również ma do zaoferowania nowoczesne tereny narciarskie. Część z nich znajduje się w malowniczym paśmie górskim Szumawa, które rozciąga się na długości ponad 200 km wzdłuż granicy niemiecko-czesko-austriackiej.

Właśnie ze względu na położenie zyskało ono kilka nazw. Po stronie niemieckiej mowa o Lesie Bawarskim, na terenie Czech znane jest pod nazwą Sumava, natomiast w Górnej Austrii Böhmerwald. Jednym z tamtejszych ośrodków narciarskich jest Železná Ruda z 8,5 km tras, która położona jest tuż przy granicy niemieckiej. Na południowym zachodzie Czech znajduje się kolejny niewielki ośrodek narciarski Stachy z dostępem do 5 km.

Najwyższym i najbardziej znanym pasmem górskim w Czechach są Karkonosze. Właśnie tu położony jest największy teren narciarski Szpindlerowy Młyn z 26 km tras, który co roku przyciąga rzesze turystów z wielu krajów. Do nieco mniejszych terenów narciarskich z dostępem do 5-15 km tras, w których można spędzić ferie zimowe należą Harrachov, Pec pod Śnieżką, Jańskie Łaźnie oraz Rokytnice nad Jizerou.

Czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu ...

Ochłodziło się, wcześniej zapada zmrok, zbliża się dzień ...

Mikulov, malownicze miasteczko winiarskie ulokowane jest na południu ...

Czy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, ...

Planujesz w wakacje wycieczkę do Czech? W takim ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/3139/narty-w-czechach-osrodki-narciarskie/