google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Narty na Słowacji

Słowacja – sporty zimowe w Wysokich Tatrach. Wysokie Tatry są na Słowacji głównym celem podróży dla miłośników sportów zimowych. Dwie trzecie masywu leży po słowackiej stronie, gwarantując sezon zimowy z dużą ilością śniegu oraz wybór zróżnicowanych terenów narciarskich o każdym stopniu trudności.

Jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów znajduje się na południowych obrzeżach Wysokich Tatr, gdzie wzdłuż doliny w odstępach około 30 km położone są takie ośrodki narciarskie jak Stary Smokowiec, Tatrzańska Łomnica i Szczyrbskie Jezioro. Najwyżej położony, nie tylko spośród trzech wspomnianych, ale także w całych Wysokich Tatrach, jest kurort Szczyrbskie Jezioro (1346 m), który z 9,3 km tras zalicza się do większych w tym regionie. Dostęp do 12 km nartostrad oraz bogate zaplecze gastronomiczne i urozmaiconą ofertę après-ski gwarantuje natomiast ośrodek Tatrzańska Łomnica.

Naprzeciw Wysokich Tatr, również w Karpatach, położone jest pasmo górskie Niżne Tatry. Atrakcji dla miłośników białego szaleństwa nie zabraknie tu z pewnością w Dolinie Demänovská, nie tylko ze względu na tamtejsze jaskinie lodowe. Tradycyjny ośrodek narciarski Jasná z 45 km tras to gwarancja dobrej zabawy na stoku dla narciarzy i snowboardzistów podczas ferii zimowych.
 

Na pozór Čachtice ze swoimi czterema tysiącami mieszkańców ...

Bojnice to niewielkie miasteczko w regionie trenczyńskim, które ...

Park wodny Bešeňová zmienia swoje oblicze, staje się ...

Turyści odwiedzający Lewoczę  mogą podziwiać fascynujące widoki na ...

Bratysława leżąca na południowym zachodzie Słowacji, rozpościera się ...

https://veturo.pl/article/3141/slowacja-narty-tatrzanska-lomnica-jasna-stary-smokowiec/